Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 24.2. 2016 13:44
u soudu se smál

David nabízel za zastřeleného imigranta 25 eur! Teď dostal trest

Dávid nabízel peníze za zastřelení migrantů
Zdroj: TV Markíza
Dávid nabízel peníze za zastřelení migrantů

Devatenáctiletý Slovák, který loni nabízel prostřednictvím inzerátu 25 eur za každého zastřeleného migranta, půjde na tři roky za mříže. Ve středu o tom rozhodl Okresní soud v Žilině.

Za výrobu a rozšiřování extrémistických materiálů a za podněcování k národní, rasové a etnické nenávisti, uložil soud devatenáctiletému Dávidovi trest odnětí svobody s podmínečným odkladem na tři roky. Mladík se i po vynesení rozsudku stále smál.

 

"Trest byl uložen v rámci konání o dohodě o vině a trestu, kde jsem zohlednil dosavadní život obviněného. To znamená, že nebyl doposud soudem odsouzený," uvedl Marián Úkrop z Okresní prokuratury v Žilině.

 

Dávid Kúrňava loni v srpnu na internetový portál umístil inzerát, ve kterém nabízel práci - postřílení migrantů za odměnu. "K textu inzerátu měl připojit barevnou fotografii účelového zařízení v Gabčíkově, stejně jako barevnou fotografii početné skupiny osob, plavících se na nafukovacím čluně," řekla novinářům policejní mluvčí Jana Balogová.

 

 

Mladík navíc podle Balogové na svém profilu na sociálních sítích zveřejnil video, na kterém vyrábí extrémistické materiály a zároveň slovně napadá migranty. "Video veřejně prezentoval, rozšiřoval a volně zpřístupňoval na sociální síti," dodává mluvčí.

lud TN.cz