Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 2. 8. 2017
Masakr v mešitě

29 mrtvých při sebevražedném útoku v afghánské mešitě

Atentát v Kábulu - 2
Zdroj: Profimedia
Exploze sebevražedného útočníka v šíitské mešitě v v západoafghánském městě Herát si vyžádala 30 mrtvých a šest desítek zraněných.

Po sebevražedném útoku v šíitské mešitě v západoafghánském městě Herát zůstalo asi 30 mrtvých a dalších asi šest desítek raněných. Podle informací agentury Reuters nastal výbuch při večerní motlitbě, které se účastnily tři stovky věřících.

Přesný počet obětí zatím není znám, ale podle místních zdrojů zemřelo přes 29 lidí a další desítky byly zraněny. Konečná bilance útoku tak může ještě vzrůst, neboť někteří ze zraněných jsou v kritickém stavu. Podle mluvčího policie je pravděpodobné, že útok v mešitě provedli dva útočníci. Jeden z nich měl odpálit nálož během modlitby, zatím co druhý měl mezi její účastníky házet granáty. Tato verze však zatím nebyla oficiálně potvrzena.

 

Informace agentury AP zatím neuvádí počet útočníků, nicméně podle jejich zdrojů se z mešity ozvaly dva výbuchy během několika minut. V těsném sousedství mešity je i policejní stanice. S odkazem na svědectví místního poslance dokonce část věřících po útoku na stanici zaútočila, neboť policisté podle jeho slov po první explozi nezasáhli.

 

K odpovědnosti za útok se zatím nikdo nepřihlásil. Radikalisté z hnutí Taliban se od útoku distancovali. K poslednímu útoku na šíitskou mešitu v Herát došlo na počátku června a zemřelo při něm 7 lidí.

 

Reuters

Diskuze

2.8. | 12:37 allanaldik
3
Náhlasit nevhodný komentář
A nejsou takove muslimske poloopice i v EU? jak rusove rikaly, nas mnogo a ted je mnogo muslimskych poloopic v EU a pohybuji se nekontrolovane a bez dokladu a bez povsimnuti policejnich slozek.
2.8. | 09:17 Štefan Nemeth
7
Náhlasit nevhodný komentář
Bylo na čase aby islám se předvedl v plné kráse i muslimům balamuceným svými imámy o mírumilovnosti pedofila, psychopata a teroristy Mohameda.
2.8. | 01:18 jansuk
11
Náhlasit nevhodný komentář
Tak je to správné, hoši: pěkně sami mezi sebou! A sem nám to netahejte!
Obchodní sdělení

Vy rozhodujete, my pomáháme