Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 15.1. 2015 19:11
nej krváky

7 nejbrutálnějších filmů světové kinematografie

Nejbrutálnější filmy světové kinematografie

I ti nejodolnější milovníci horroru, násilí a krve, si dvakrát rozmyslí zda shlédnout filmy zde uvedené. Brutální vraždy mužů, žen i dětí, byly zachyceny na kameru a nám běží hlavou myšlenka, zda něco takového vůbec někdo chce vidět. Musíme upozornit na popis brutálních úmrtí a sexuálních zvrhlostí, které mohou znamenat i vyzrazení děje filmů.

7. místo
Kanibalové – Canibal Holocaust
Obrázek na přebalu DVD vypadá jako z dětské knížky, oproti scénám ze samotného filmu. Film vypráví skutečný příběh reportérů (s autentickými záběry), kteří natáčejí skupinu kanibalů v pralesích Jižní Ameriky. Ti totiž nikdy bělochy neviděli a ve chvíli, kdy začnou negativně ovlivňovat jejich dosavadní domorodý život, špatné věci se začnou dít. Znásilnění, vraždy, krev, to vše je hlavní náplní tohoto filmu a je považován za jeden z nejdrsnějších snímku, který byl kdy natočen. Vzhledem k mučení a vraždění zvířat, dostal režisér Deodato 4 měsíce nepodmíněného trestu společně s pokutou 400 000 Lir.

Nejbrutálnější filmy světové kinematografie - 1
Nejbrutálnější filmy světové kinematografie

 

6. místo
Texaský masakr motorovou pilou – Texas Chainsaw Sassacre
Po dokončení v roce 1974 netrvalo dlouho, aby byl Texaský Masakr zakázán v mnoha zemích a kinech. Extrémně drsná a ponurá atmosféra, vznesla řadu kritiky a stížností. Film je založen na městské legendě sériového vraha Eda Geina. Z jeho obětí si nechával suvenýry. Části těl, genitálie, z obličejů si dělal masky. Film je považován za průkopníka *slasher žánru. Jeho shlédnutí vyžaduje pevné nervy a silný žaludek.
*Slasher – Horror, který se zaměřuje na brutální vyvražďování skupin osob sériovým vrahem.

Texaský masakr motorovou pilou
Texaský masakr motorovou pilou

 

5. místo
Exorcista
Exorcista vypovídá skutečný příběh dívky posedlé ďáblem, kde je vše nataženo do extrému. Ďábel se ve filmu vysmívá bohu a nutí nebohou dívku k sebeuspokojování krucifixem a dalším perverznostem. Film byl jedním z nejvíce výdělečných filmů své doby a i přes mnohé soudní žaloby, u něj nedošlo k plošnému zákazu, jako u podobných snímků. Vzhledem k tomu, že byl jedním z prvních, který zabrouzdal do vod exorcismu, se po jeho promítání zvedl i počet náboženských zjevení a lidí, kteří byli údajně posedlí ďáblem.

Nejbrutálnější filmy světové kinematografie - 3
Nejbrutálnější filmy světové kinematografie

 

4. místo
Špína – Scum
Původně měl film vyjít pro britskou televizi, ale byl po svém dokončení okamžitě zakázán. Vzhledem k mnohačetnému zobrazení rasismu, násilí, sebevražd a znásilnění. Zázemí filmu se odehrává v britské polepšovně, pro mladé násilníky ze 70. let 20. stol. I když byla reálnost tehdejšího prostředí autentická, nebylo možné film vidět. Proto byla vytvořena další verze, která již byla lehce osekaná od brutalit verze původní. Film je perfektním zobrazením reality ,,pes žere psa“ a důkazem toho, že ve chvíli nouze či nebezpečí, udělá každý cokoliv pro svou záchranu.

Nejbrutálnější filmy světové kinematografie - 6
Nejbrutálnější filmy světové kinematografie


A kdo skončil na stupních vítězů? To se dozvíte TADY.

 

ČTĚTE TAK:

Video: Jak se ve filmu mění barevné efekty

Kdo letos získá Oscara? Známe nominované

TN.cz
Reklama