Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 15. 1. 2016
video zima na horách

MÓDA NA LYŽÍCH: Jak se za 80 let změnilo oblečení? VIDEO

Zdroj: Alpe d'Huez

Žádné kombinézy a upravené lyže, ale teplé oblečení, dřevo a nejlépe ruksak jako bonus. Takhle vypadalo lyžování ještě kolem roku 1936. Jak se za ta léta proměnilo oblečení a výbava na hory? Podívejte se na výstižné video lyžařského střediska Alpe d'Huez!

Je tomu již 80 let, co mohli účastníci zimních olympijských her v německém Garmisch-Partenkirchenu poprvé soutěžit v nové disciplíně - ve sjezdovém lyžování. Tehdy nejvíce ohromila německá lyžařka Christl Cranz. Nečekejte ale žádné přiléhavé oblečky, měla pěkně teplou bundu, volnější kalhoty a hlavně - dřevěné lyže!

 

Od té doby vzhled lyžařů prošel obrovskou změnou, kterou zachytili i nadšenci francouzského lyžařského střediska Alpe d'Huez. Vy se nyní můžete podívat na výsledné 80sekundové video.

 

1936

 

Rok, který byl pro nadšence zimních sportů zlomový. Na program čtvrtých olympijských her se poprvé dostalo i sjezdové lyžování. To mělo svou premiéru v německém Garmisch-Partenkirchenu. V nové disciplíně tu zazářila německá lyžařka původem z Belgie Christl Cranz.

 

 

Na horách jste v tu dobu mohli vidět nadšence navlečené do vcelku obyčejného, ale teplého oblečení. Často nosili čepice nebo klobouky, výjimkou nebyl ani ruksak. Na nohou měli pěkné dřevěné lyže.

 

110

GALERIE: Lyžaři - jak šel čas

Zdroj: facebook.com

Vývoj lyžařského oblečení - 3

Hodnocení:

 

Nejnovější trendy významně ovlivnila aktuální společenská situace. Zajímavou proměnou proto prošlo i vybavení lyžařů v době války a v období sbírání céček a diskoték.
 

lud TN.cz