Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 13. 7. 2017
Neokradl vás?

Agresora z metra policisté dopadli. Teď hledají další okradené

Zdroj: Policie

Záhy po zveřejnění výzvy v médiích zadrželi policisté devatenáctiletého mladíka, který je podezřelý, že 8. července přepadl ve vestibulu stanice metra Karlovo náměstí mladíka, který psal SMS zprávu. Ranou pěstí ho srazil k zemi a sebral mu telefon. Policisté teď zjišťují, jestli toho nemá na svědomí víc.

Policisté po pachateli loupežného přepadení pátrali od minulé soboty. Deset minut před 13. hodinou mladík srazil ve vestibulu metra muže, který procházel kolem a psal SMS zprávu. Útočník se zmocnil jeho telefonu a dal se na útěk. Přepadení pozoroval další mladík, který si vše natáčel. S dvojicí pak odešla i mladá dívka.

 

Když policisté záběry z přepadení zveřejnili, dostali několik poznatků, které je k pachatelům dovedly. "Všechny tři hledané, tedy dva mladíky a dívku (19, 18 a 16) se v průběhu včerejšího večera a dnešního rána podařilo kriminalistům vypátrat a zadržet," informoval ve čtvrtek mluvčí pražských policistů Tomáš Hulan.

 

Devatenáctiletého mladíka obvinili policisté z loupeže, jeho o rok mladšího kamaráda z nepřekažení trestného činu. Prvnímu muži hrozí až 10 let za mřížemi, jeho kamarádovi pak roky tři. Na mladíka obviněného z loupeže podali kriminalisté návrh na vzetí do vazby, druhého stíhají na svobodě.

 

Policisté hledají další možné oběti
Zdroj: Policie Policisté zjišťují, jestli mladík nemá na svědomí více přepadených a okradených

 

"Podstatné také je, že prošetřováním kriminalisté zjistili skutečnosti, které vypovídají o tom, že se devatenáctiletý mladík mohl už dříve dopouštět další trestné činnosti. Mohlo se jednat buď o další loupežná přepadení, nebo například kapesní krádeže," uvedl mluvčí Hulan.

 

Policisté proto vyzvali všechny, kteří si myslí, že se v minulosti stali obětí devatenáctiletého mladíka, aby se obrátili na linku 158 nebo na druhé oddělení druhého policejního obvodu pražské polici.

 

 

Šestnáctiletou dívku policisté vedou jako svědka, u samotné loupeže totiž nebyla. Když policisté prověřili její totožnost, zjistili, že je už od května v pátrání. Dívka totiž utekla z diagnostického ústavu, kam byla umístěna. Tam ji také policisté odvezli.

vbo TN.cz