Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 12.1. 2018 20:21
hrozí jí dva roky

Aktivistka ohrozila u voleb Zemana, je podezřelá z výtržnictví!

Zdroj: TV Nova

Pražská policie bude řešit případ aktivistky, která dnes ve volební místnosti napadla prezidenta Miloše Zemana. Bude muset prověřit, zda žena spáchala přestupek, nebo trestný čin. Celý případ se bude řešit v takzvaném zkráceném řízení trestném.

Aktivistku z hnutí Femen ve volební místnosti zadrželi policisté z Útvaru pro ochranu prezidenta. Mluvčí policejního prezidia Petr Habenicht uvedl, že bude předána pražským kolegům, kteří se budou dál případem zabývat. "Žena je podezřelá z protiprávního jednání," podotkl Habenicht.

 

Mluvčí pražských policistů potvrdil, že si již případ převzali, žena byla převezena na krajskou stanici. Je podezřelá z trestného činu výtržnictví, za to jí mohou hrozit až dva roky vězení.

 

"Případ si převzali kriminalisté z druhého policejního okrsku. Případ se bude řešit jako zkrácené řízení trestní," potvrdil mluvčí pražských policistů Tomáš Hulan.

 

Policisté tak ve čtrnáctidenní lhůtě celý případ řádně prošetří a pokud by důkazy ukázaly, že se žena dopustila protiprávního jednání, poputuje celý případ před samosoudce. Ten jí v případě odsouzení sdělí podezření z trestného činu, za který jí podle zákoníku hrozí až dva roky vězení. Žena ale nemusí rozhodnutí samosoudce akceptovat a celý případ by pak putoval před normální soud.

 

 

Polonahá žena dokázala před zákrokem přiběhnout s rukama nad hlavou až před Zemana, než ji srazil k zemi jeden z členů ochranky. Další policista ve stejné chvíli přiskočil k prezidentovi a strhl ho směrem ke stolu, za kterým seděli členové volební komise.

 

18

GALERIE: Aktivistka FEMEN Anželina Diašová

Zdroj: facebook

Anželina Diašová, aktivistka FEMEN - 8

Hodnocení:

 

Zemana při odchodu z volební místnosti podpírala dvojice ochránců, další vedl jeho manželku Ivanu Zemanovou. Křičící aktivistku nejprve srazila na zem a zkroutila jí ruce za zády, trojice mužů ji z místnosti vyvedla krátce za prezidentem.

 

Na celý incident se můžete podívat zde:

klma tn.cz / ČTK
Reklama