Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 29. 6. 2016

Aktivní dovolená v Česku? Jedině Relax & sport resort Dolní Morava!

Zdroj: TV Nova

Pokud se rozmýšlíte, kam letos vyrazit na dovolenou, podívejte se, co nabízí Dolní Morava. Ať už vyrážíte s dětmi, kamarády nebo sami, rozhodně se zabavíte.

Na Dolní Moravě neustále pracují na nových atrakcích pro děti i dospělé. Např. Mamutíkův vodní park a Lesní zážitkový park jsou místa, která budete dnešním dětem závidět. Naštěstí se tam ale můžete „vyblbnout“ s nimi.

Sněžník, Dolní Morava
Zdroj: oficiální zdroj

Mamutíkův vodní park je naučné brouzdaliště, od kterého se děti nebudou chtít odtrhnout. Mohou si tam třeba vlézt do obřího válce jako křeček a rozpohybovat tak vodu z jezírka. V Lesním zážitkovém parku mají zase příležitost lézt v korunách stromů. Park je plný kouzelných lesních domečků, které můžete navštívit. Dostanete se do nich pomocí houpaček, lanových žebříků, mostů a závěsných chodníků. „Vyblbnou“ se tam děti od tří let, puberťáci i dospělí. I proto byl loni park bezkonkurenčně nejpopulárnější atrakcí. Letos je navíc ještě vylepšený o nová stanoviště.

Sněžník, Dolní Morava
Zdroj: oficiální zdroj

Jako děti byste určitě měli radost i z půjčovny koloběžek a elektro koloběžek, které jsou stále více populární. Ty druhé mají dojezd až 85 km bez odrazu. To, po čem jste v dětství naopak určitě nesnili, jsou hoverboardy a airwheely, které po vzoru dnešních Youtuberů milují všichni dospívající. Jsou to dopravní prostředky – něco mezi koloběžkou, Segwayem a longboardem. Dopravním prostředkem, který je na hory jako dělaný, je kolo. V chatě Marcelce, kde je půjčovna a servis kol, mají letos zbrusu nová celoodpružená kola, která si můžete vyzkoušet. Pokud se do toho pusStíte, nesmíte si nechat ujít oblíbené single trails. To jsou trasy, které, jak už název napovídá, jsou jednosměrné, většinou sjezdové. Jsou vhodné jak pro začátečníky, tak pro ostřílené jezdce. Vzít tam můžete i děti.

Relax & sport resort Dolní Morava koncem roku otevřel Stezku v oblacích. Stezka je v Evropě ojedinělou stavbou. Je postavená v nadmořské výšce 1116 metrů a měří 55 metrů. Ze samého vrcholu tak mohou návštěvníci pozorovat dechberoucí výhledy na celý masiv Králického Sněžníku s malebným údolím řeky Moravy, v dálce pak i hlavní hřeben Jeseníků, Suchý vrch a Krkonoše. Díky Stezce v oblacích můžete zažít intenzivní pocit pobytu ve výšce, kam se lidská noha jen tak nepodívá.

Sněžník, Dolní Morava
Zdroj: oficiální zdroj

Dolů se za příznivého počasí dostanete 101 metrů dlouhým tobogánem s okénky. Někteří i pro cestu zpět volili dřevěnou cestu, kterou si vyšlápli nahoru. Ta je vhodná i pro kočárky a invalidní vozíky.

Stezka je otevřená celoročně, každý den a vstupné pro dospělého činí 190 korun a pro děti 120 korun. Jedna jízda tobogánem přijde na 50 korun.

Určitě si nenechte ujít ani Den zážitků, který letos připadne na sobotu 2. 7. a zahájí jako každoročně letní prázdniny. Čeká vás taneční vystoupení a workshop, bubenická muzikoterapie, exhibice volného přeletu papoušků Ara, ukázka výcviku služebních psů, mistr bublinář, soutěže a hry pro děti o zajímavé ceny, možná přijde i kouzelník. Během celého dne bude probíhat Sraz Veteránů s veteránskou rallye. Po závodě vystoupí kapela Swing Friends a jako každý rok tento den uzavře vystoupení kapely U2 Revival.

Kompletní seznam najdete na www.hotel-dolnimorava.cz. Tam jsou i informace o gastronomických tipech, ubytování a luxusním wellness.
 

Komerční článek