Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 13.10. 2017 15:01
modrá smrt

Aktualizace Windows přinesla velké problémy, takhle je vyřešíte

Windows 10
Zdroj: oficiální zdroj

Někteří uživatelé operačního systému Windows mají po poslední aktualizaci velké problémy. Počítač se jim vůbec nechce spustit a objeví se "modrá smrt" (obrazovka oznamující chybu systému). Podle společnosti byly problémy s vydáním updatu, Microsoft již vydal další aktualizaci, která by měla problémy odstranit.

V úterý vyšla nová aktualizace operačního systému Windows 10, která některým lidem nepříjemně zatopila, píše portál Neowin.

 

Když po automatické aktualizaci spustili počítač, objevila se buď modrá obrazovka s chybným hlášením, případně černá obrazovka oznamující nemožnost načtení operačního systému.

 

Tisíce lidí se v zoufalství obraceli na společnost i další odborníky. Dlouhou dobu nemohl nikdo určit zdroj problému, protože chyba postihla jen někoho.

 

Ukázalo se, že trpěli jen uživatelé využívající Servis pro update systému (WSUS), kterou využívají spíše společnosti než koncoví uživatelé. Nakonec se našlo několik řešení, která umožnila systému naběhnout.

 

 

Po několika dnech přišlo oficiální oznámení Microsoftu, které ačkoliv přesně nespecifikuje, co problém způsobilo, nabízí řešení v podobě nové aktualizace, která by měla škody napravit. Společnost nabízí také několik scénářů, které mohou chybu vyřešit v případě, že by po aktualizaci stále přetrvávala.

klma TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

13.10. | 14:55 mariomates
12
No jestli je to Windows 10 tak se není čemu divit. Každej trouba instaloval a ...
13.10. | 14:36 pichav
-5
☝ VOKNA HRAJI MODROU VERLYBU !!!! O ZIVOT SVEHO SEFA !!!! RUKOU UZIVATELU ...
13.10. | 18:21 nootropika
2
Náhlasit nevhodný komentář
Aktualizace přes Windows Update byly naštěstí v pořádku. Jinak Windows 10 jsou velmi dobrý operační systém. Novinky na https://winportal.cz
13.10. | 17:16 vlada-2222
-2
Náhlasit nevhodný komentář
Windows 10 je vynikající,jeho předchůdce je jen slabý odvar.mariomates,jseš zaostalý,vývoj tě předběhl,nebo máš zaostalou techniku,vypadá to na oboje
13.10. | 15:24 Benito Juarez
4
Náhlasit nevhodný komentář
Největší nepřítel Microsoftu je Microsoft. ☺☺☺
13.10. | 14:55 mariomates
12
Náhlasit nevhodný komentář
No jestli je to Windows 10 tak se není čemu divit. Každej trouba instaloval a teď si ty pc notebooky můžou pověsit na zeď. Zlaté xp, sedmičky a 8.1.
13.10. | 14:36 pichav
-5
Náhlasit nevhodný komentář
☝ VOKNA HRAJI MODROU VERLYBU !!!! O ZIVOT SVEHO SEFA !!!! RUKOU UZIVATELU !!!!!!!!!! JAK TOTO SI CELOSVETOVE OVCE !!!! TISE A OCHOTNE JSOU SCHOPNE DO POCITACE LADOVAT ??? PROC ???!!!! ☝