Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 2. 7. 2017
Zbavení se závislosti

Akupunktura, hypnóza nebo lékař! Takhle skončíte s kouřením

Zákaz kouření - ilustrační foto
Zdroj: Profimedia

Koncem května vešel v platnost zákon o zákazu kouření v restauracích a ve veřejných prostorách, který mnohé milovníky nikotinu donutil s kouřením skončit. Řada z nich využívá pomoci odborníků, protože přestat kouřit je pro ně velice obtížné. Přinášíme vám tři tipy, které vám pomohou se zlozvyku zbavit.

Protikuřácká klinika

Nejčastěji lidé využívají tzv. protikuřáckou kliniku. Klinika svým klientům předepisuje lék Champix, který snižuje u kuřáků abstinenční příznaky. Kuřák má tak menší potřebu kouřit a navíc mu cigareta nechutná. Kromě užívání tohoto léku musí klient docházet pravidelně na kontroly, kde mu doktoři hlídají váhu, tlak a obsah oxidu uhelnatého v plicích. Protikuřácká klinika je od března zaplněná a klienti čekají dlouho na volný termín.

 

 

Hypnóza

Hypnóza je založena na důvěře klienta k této metodě a na jeho rozhodnutí, že chce přestat kouřit. Je potřeba absolvovat alespoň dvě až tři sezení. Pak teprve je tato metoda efektivní. Hypnóza spočívá v tom, že vás odborník dostane do nevědomého nebo podvědomého stavu, kde může měnit vaše vzory nebo modely chování, které máte naučené, a tím vám pomůže přestat kouřit. Hypnóza je metoda, o kterou začíná být mezi lidmi čím dál větší zájem.

 

Akupunktura

 

Stejně jako u hypnózy i u využití akupunktury musí být kuřák stoprocentně přesvědčen o tom, že chce přestat kouřit. Tato metoda využívá jehličky, které odborníci zapíchávají do bodů v těle, a tím ovlivňují a upravují tok energie, který je kouřením narušený. Akupunktura, stejně jako ostatní metody, nepomáhá s odnaučením kouření, ale pouze snižuje abstinenční příznaky kuřáka. K úspěšnému dosažení je třeba absolvovat alespoň čtyři až šest sezení.

 

 

Armádní akupunktura
Zdroj: oficiální zdroj Akupunktura je v poslední době oblíbenou metodou odvykání kouření - ilustrační foto

 

Všechny tři metody vám nepomohou s úplným skoncováním s kouřením, ale napomohou vám se snížením abstinenčních příznaků. Konečné rozhodnutí je pouze na vás.

md TN.cz
Reklama