Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 11. 10. 2016
Velké cvičení

Americký plán pro válku s KLDR: Zničit jaderné zbraně a zabít Kima

KLDR, Kim Čong-un a testy zbraní - 10
Zdroj: Profimedia
Kim Čong-un

S blížícím se 10. říjnem, tedy dnem, kdy si v Severní Koreji připomínají založení komunistické strany, rostly obavy z toho, že se KLDR pokusí provést další jaderný test. Ve stejnou dobu se rozběhly velké americko-jihokorejské námořní manévry, ve kterých loďstva cvičí na případnou válku s KLDR. Analytici odhalili, jakou strategii by v takovém případě zvolili.

V pondělí začalo v Japonském moři velké cvičení amerického a jihokorejského námořnictva. Účastní se jej také americká letadlová loď USS Ronald Reagan. Manévry budou trvat šest dní a jejich scénář je děsivý: jak reagovat na nečekaný útok Severní Koreji na svého souseda.

 

Pokud Jižní Korea bude mít věrohodné zprávy o tom, že KLDR chystá útok, při kterém použije i své jaderné zbraně, je jih připraven udeřit první a tomuto útoku zabránit. Podle čínské tiskové agentury Nová Čína to řekl mluvčí jihokorejského ministerstva obrany Sang-Kyun Moon.

 

A právě tento scénář teď jihokorejské námořnictvo společně s Američany trénuje. V rámci manévrů pojmenovaných "Nezlomný duch" nacvičují údery střelami z plochou dráhou letu odpálenými z lodí i z ponorek.

 

 

Střely by v případě války měly dva cíle - severokorejská jaderná zařízení a muniční sklady a pak také vedení státu představované diktátorem Kim Čong-unem.

 

Rušno je také na druhé straně hranice. Analytici se obávají, že na následující dny KLDR chystá další jaderný test. Před deseti lety si právě oslavy založení komunistické strany vybral režim v KLDR k prvnímu jadernému testu.

 

 

Teď zpravodajské služby zaznamenaly velkou aktivitu okolo míst, které Severní Korea ke zkouškám jaderných zbraní používá. "Jedním z možných vysvětlení je, že stále sbírají data z testu z 9. září, ale nemůžeme vyloučit, že se připravují na nový test," citoval web Daily Mirror pracovníky expertní skupiny při Univerzitě Johna Hopkinse.

 

Obě strany si naštěstí uvědomují, jak ničivý by vzájemný konflikt byl. Hlavní město Jižní Koreje Soul leží jen 55 kilometrů od hranice a už od dob války na Korejském poloostrově je v zaměřovači silného severokorejského dělostřelectva a teď i jaderných zbraní. Na severu zase vědí, že případný konflikt by s jistotou vedl k likvidaci celého stranického aparátu, špiček armády a vedení státu.
 

vbo TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

11.10. | 23:05 petalinos
18
a další stát kde amici chtěji vyvolat valku.Sice se Kima nezastavám mam ho rád ...
12.10. | 14:01 brta
-3
no konečně to někoho napadlo toho tlustyho zm*da sejmout-doufam že to bude brzy
12.10. | 15:52 satanastatavas
1
Náhlasit nevhodný komentář
TEn debl s rozsklebenou Drzkou uz neni schopnej napsat vlastni myslenku atak tu v zoufalstvi kopiruje sam sebe aby neupadl v zapomeni! A ocuchava babicky a ma malyho!
12.10. | 15:49 satanastatavas
1
Náhlasit nevhodný komentář
TY vole , DRzko,kdybyto tak bylo tak uz byte ty Bili leFove rozmackali na sjacku, jak bys jimi byl zavalen..ALe pro povyrazeni jsi tu dobrej..Aspon vidi lidi jakej cocot obhajuje pravici a pritom se jedna o "odstrasujici priklad jak NEMA vypadat clovek"!
12.10. | 14:36 eluself
6
Náhlasit nevhodný komentář
jiz-nerejeme-drzkou-v-zemi :Léta co tě zde pozoruji ne jenom já, tak čurááááka ze sebe děláš sám.
12.10. | 14:15 satanastatavas
4
Náhlasit nevhodný komentář
brta--ale Obama neni anitak tlustej jako blbej!
12.10. | 14:01 brta
-3
Náhlasit nevhodný komentář
no konečně to někoho napadlo toho tlustyho zm*da sejmout-doufam že to bude brzy
12.10. | 13:23 truthwillprevail
1
Náhlasit nevhodný komentář
eluself - Ne, to opravdu neplatí, americké zločiny nebudou nikdy souzené. Amerika si to tak zařídila, to je blbé že? Američané si beztrestně mohou dělat co chtějí, považují se za nějaký nejvyšší soud, nebo tak něco. Smutné, ale je to tak.
12.10. | 13:04 eluself
6
Náhlasit nevhodný komentář
Jaké zabití Kima. Jenom úmysl nebo příprava na zabití je trestní čin, pro Ameriku to neplatí. Ku.va to je demokracie.
12.10. | 09:49 truthwillprevail
2
Náhlasit nevhodný komentář
Američané provokují, hledají záminky a pak jak záminku najdou bude další válka. Problém je ten, že Kim není tak chytrý jako Putin, takže se nechá rychle vyprovokovat. Doufám že se pletu.
12.10. | 09:46 truthwillprevail
5
Náhlasit nevhodný komentář
Já to tvrdím pořád, jestli bude USA vést elitářské hovadaa, budou války pokračovat.
12.10. | 09:45 truthwillprevail
7
Náhlasit nevhodný komentář
Američané si nedají pokoj,KLDR nikoho neohrožuje,jen říká že v případě že je někdo napadne použijí jaderné zbraně,ale to říkají všechny země které mají jaderné zbraně a to především USA.Dokonce Američané vyhrožují celému světu válkou,jestli někdo bude šourat do jejích záměrů.O tom na TN ani slovo.