Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 17. 6. 2017
Nehoda u Japonska

Americký torpédoborec se srazil s obchodní lodí! Pohřešují 7 lidí

Torpédoborec Fitzerald po srážce
Zdroj: Profimedia
Torpédoborec Fitzerald po srážce s obchodní lodí

Torpédoborec americké armády se u pobřeží Japonska srazil s obchodní lodí plující pod filipínskou vlajkou, oznámila americká armáda v krátkém prohlášení. Podle japonské pobřežní stráže se pohřešuje sedm členů posádky torpédoborce, armáda to však nepotvrdila. Pouze uvedla, že jeden ze členů posádky byl přepraven do nemocnice.

Armáda uvedla, že požádala o asistenci japonskou pobřežní stráž. Záběry pořízené z helikoptéry a odvysílané japonskou televizní NHK ukázaly těžké škody na střední pravé části armádní lodě, která zůstala nehybná ve vodě. Na různých částech paluby se pohybovali lidé, píše agentura AP.

 

Podle námořnictva se dnes brzy ráno místního času loď Fitzgerald srazila s obchodní lodí 56 námořních mil (103 km) jihozápadně od japonského města Jokosuka, které leží jižné od Tokia a nachází se zde americká námořní základna. Armádní úředník uvedl, že na místě jsou zranění a tři oddělení lodi jsou zaplavená. Pobřežní stráž potvrdila částečné zaplavení lodě.

 

Agentura Reuters s odvoláním na informovaný zdroj uvedla, že podle počátečních zpráv je na palubě torpédoborce několik zraněných. Podle armády byl jeden námořník přepraven helikoptérou do nemocnice a japonská pobřežní stráž upřesnila, že měl zranění hlavy.

 

 

Mluvčí sedmé flotily USA dodal, že nyní loď míří do přístavu a měla by tam být za několik hodin. Posádka obchodní lodi, kterou je kontejnerová loď ACX Crystal, je podle dosavadních zpráv v pořádku.

 

Podobné incidenty jsou spíše řídké. V květnu se loď amerického námořnictva srazila s jihokorejskou rybářskou lodí, obě plavidla však byla schopná provozu.

epa tn.cz / ČTK