Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 18.11. 2017 11:27
Jako malí kluci

Na obloze se objevil obří penis. Piloti nás uráží, rozčilují se místní

Piloti nakreslili stíhačkou penis
Zdroj: Profimedia / Twitter

Americké námořnictvo řeší netradiční skandál. Obyvatele okresu Okanogan County ve státě Washington pobouřilo jednání osádky stíhačky F/A-18G Growler. Na obloze totiž piloti pomocí kondenzačních par nakreslili obří penis.

Někteří holt zůstanou malými kluky, i když jim svěříte letadlo v přepočtu za 1,5 miliardy korun. Na americké námořnictvo se obrátili naštvaní obyvatelé okresu Okanogan County ve státě Washington, kterým se nad hlavami ve čtvrtek objevil obří penis.

 

Místní televizi KREM2 si třeba stěžovala matka dvou malých dětí, která svým potomkům musela vysvětlit, co má obrázek, který jim nad hlavami nakreslilo letadlo, znamenat.

 

Americké námořnictvo přiznalo, že dílo mají na svědomí jeho piloti, jejichž počínání odsoudilo, protože kreslit podobné obrázky po obloze má "pro výcvik nulovou hodnotu", uvedla stanice CNN.

 

Fotky hned obletěly sociální sítě:

 

"Osádka letadla amerického námořnictva na stroji F/A-18 Growler, spadajícím pod 130. letku určenou pro elektronický boj ze základny Whidbey Island, letěla ve čtvrtek 16. listopadu nad okresem Okanogan County po letové dráze, která zanechala kondenzační stopu pro pozorovatele ze země připomínající obscénní obrázek," připustil mluvčí námořnictva nadporučík Leslie Hubbell.

 

Viceadmirál Mike Shoemaker, který má na starosti leteckou složku námořnictva, počínání dvoučlenné osádky ostře odsoudil. "Pubertální nedospělé chování se sexuálním podtextem nemá u moderního námořního letectva co dělat," rozčiluje se admirál Shoemaker.

 

 

"Tato událost je ve velkém kontrastu s tím, s jakou mírou profesionalismu, disciplíny a znamenitosti se naši letci jinak chovají na palubách našich letadlových lodí a na předsunutých základnách po celém světě. Námořnictvo požaduje od svých posádek ty nejpřísnější standardy a toto považujeme za naprosto nepřijatelné, s nulovou výcvikovou hodnotou a posádka za své chování bude zodpovědná," slibuje námořnictvo.

 

To se už za chování osádky letadla omluvilo a oba muže, kteří s letadlem nad Washingtonem kreslili po obloze, do ukončení vyšetřování suspendovalo.

 

Na internetu se objevilo také video:

vbo TN.cz