Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 4.3. 2017 22:21
bez důkazů

Amerikou hýbe skandál! Trump obvinil Obamu z odposlechů

Zdroj: TV Nova

Americký prezident Donald Trump dnes obvinil svého předchůdce v nejvyšším úřadu Baracka Obamu, že během loňské volební kampaně nařídil odposlechy v Trumpově kanceláři. Trump to napsal na svém twitterovém účtu, aniž uvedl, že má pro svá tvrzení důkazy. Obamův mluvčí Kevin Lewis ale obvinění odmítl. Bílý dům na dotaz agentury Reuters, zda by mohl upřesnit Trumpovo obvinění, okamžitě nereagoval.

"Hrozné! Právě jsem zjistil, že Obama odposlouchával mé telefony v Trump Tower krátce před (mým) vítězstvím," napsal dnes v jednom z tweetů americký prezident. V dalším tweetu napsal: "Vsadím se, že dobrý právník by měl skvělý případ z toho, že prezident Obama odposlouchával v říjnu mé telefony, krátce před volbami!"

 

"Základním pravidlem Obamovy vlády bylo, že žádný úředník Bílého domu nikdy nezasáhne do žádného nezávislého vyšetřování vedeného ministerstvem spravedlnosti," prohlásil Lewis. "Součástí této praxe bylo, že prezident Obama ani žádný úředník Bílého domu nikdy nenařídil dohled nad žádným občanem USA. Jakýkoliv náznak něčeho jiného je prostě nepravdivý," dodal.

 

Trump v žádné z několika krátkých textových zpráv neuvedl, že by měl pro svá tvrzení důkazy. Podle listu The Independent proslul Trump častými nepodloženými a někdy až bizarními tvrzeními. Podle britského deníku to také není poprvé, co se opřel do svého předchůdce.

 

Minulý měsíc například Trump prohlásil, že podle něj Obama stojí za protestními demonstracemi, které se po nástupu Trumpa do Bílého domu rozšířily do amerických měst. Loni se Trump například veřejně hlásil k teorii, že Barack Obama se nenarodil v USA a že jeho rodný list je "zfalšovaný".

 

 

Také bývalý Obamův poradce Ben Rhodes důrazně popřel Trumpovo tvrzení. "Žádný prezident nemůže nařídit odposlech. Toto omezení bylo zavedeno kvůli ochraně občanů před lidmi jako jste vy," reagoval Rhodes na twitteru na Trumpovo tvrzení. V další reakci na zprávu, že by právník z toho udělal dobrý případ, se vyjádřil ve smyslu, že by právník z toho případ udělat nemohl, že to může udělat pouze lhář. Šéfka demokratů ve Sněmovně reprezentantů Nancy Pelosiová dodala, že jedinou odpovědí na obvinění je vyšetřování nezávislé komise.

 

Republikánský senátor Lindsey Graham, který často Trumpa kritizuje, na twitteru napsal, že neví o odposleších, ale znepokojuje ho, že prezident naznačuje, že jeho předchůdce dělal něco nelegálního. Slíbil také, že učiní vše, aby zjistil pravdu.

 

 

Několik konzervativních internetových novin a komentátorů se v posledních dnech vyjádřilo podobně jako Trump a napsalo, že byl během své kampaně odposloucháván. Nicméně ani oni nenabídli důkazy ke svému tvrzení.

ČTK

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

4.3. | 17:06 nichts obernichts
10
Proc Tn.cz nepisete o zverstvech ktere se momentalne deji Erdoganem v Turecku a ...
4.3. | 17:01 nichts obernichts
-4
Plky bez predlozeni dukazu na urovni prezidenta ministatu pri rozhovorech s ...
5.3. | 10:54 karl-z-bahnhofu
-2
Náhlasit nevhodný komentář
Já se vůbec nedivím, že ten muslim Hussein Obama někoho odposlouchával. Podívejte se na ty jeho plachty ! Co jiného s nimi má asi tak dělat ?
4.3. | 20:12 satanastatavas
2
Náhlasit nevhodný komentář
Chvili sem koukal na " Halove mistrovstvi Evropy v atletice",,RUske atlety tam humanoidi nepustej, zato 80 % "Evropanu" jsou atleti cerne barvy kuze..Nejsem rasista, ale nahradit nejlepsi atlety nejen Evropy jakymisi barevnymi mutanty, tak to sledovat je ztrata casu.
4.3. | 19:41 truthwillprevail
-1
Náhlasit nevhodný komentář
Tak když mohli odposlouchávat ještě nedávno Němce a další evropské spojence, tak proč ne sebe. Trumpe nebuď naivní, to je přece americké. Ty budeš dělat to samé.
4.3. | 17:31 karl-z-bahnhofu
5
Náhlasit nevhodný komentář
Já bych to vůbec nebral na lehkou váhu. Kde je muslim, tam je problém. A muslimové jsou, jak známo, schopni čehokoliv. Vždyť sami dobře víme co všechno tento Hussejn zvoral a po.s.r.al.
4.3. | 17:06 nichts obernichts
10
Náhlasit nevhodný komentář
Proc Tn.cz nepisete o zverstvech ktere se momentalne deji Erdoganem v Turecku a hlavne jak chce verbovat pro jeho prezidialni politiku na pude EU? Je to neuveritelne svinstvo! Aha, ja zapomel: Vy nejste zurnalisti, pouhy bulvár!
4.3. | 17:01 nichts obernichts
-4
Náhlasit nevhodný komentář
Plky bez predlozeni dukazu na urovni prezidenta ministatu pri rozhovorech s obcany na navstevach jejich kraju ... Pri hodne prehaneni: Trumpovym lzim veri maximalne 1/3 amiku.
4.3. | 16:47 kimy69
1
Náhlasit nevhodný komentář
Kam se hrabou komančové, se svými pevnými linkami a cyklostylem s blánou, která se evidovala. To makak, to je jiná liga...
4.3. | 15:14 roko-lanek
9
Náhlasit nevhodný komentář
Je vidět že i v USA mají svojí kavárnu,kavárenské povaleče, sluníčkáře a své Obamoidy
4.3. | 14:17 roko-lanek
6
Náhlasit nevhodný komentář
Černy makak je zakeřny muslim.