Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 9.4. 2017 11:42
galerie konflikt v sýrii

ANALÝZA: Bude válka s Ruskem? Armády si zatím poměřují svaly

Útok v Sýrii
Zdroj: profimedia.cz
Ilustrační koláž ke konfliktu v Sýrii

Hrozí válka mezi Ruskem a Spojenými státy? Nebo dokonce mezi celým NATO a Ruskem? Pesimistické hlasy tvrdí, že ano. Že tuto možnost přiblížil Trumpův raketový úder na Sýrii. USA tak vytrestaly diktátora Bašára Asada za útok chemickými zbraněmi proti civilistům.

Téměř sto mrtvých civilistů a několik stovek zraněných a postižených za sebou v úterý zanechal chemický útok v syrské vesnici Chán Šajchún. Lidé se dávili, dusili a umírali v křečích. Mezi obětmi jsou desítky dětí i žen.

 

Svědci z místa jednoznačně potvrdili, že chemický útok provedla syrská vládní letadla diktátora Bašára Asada. Jen není jasné, zda to bylo s posvěcením Rusů, jeho spojenců ve válce v Sýrii, nebo bez jejich vědomí.

Evakuace civilních obyvatel z válečných zón v Sýrii: 

Zatímco se svět dohadoval, jestli jde o práci ruského nebo syrského letectva, americký prezident Donald Trump konal. Včera, tedy po čtyřech dnech od chemického útoku, nařídil Trump odvetnou akci. Dnes vyšlo najevo, co rozhodování předcházelo.

 

 

Trump se sešel s členy národní bezpečnostní rady a svůj tým pověřil úkolem, aby zjistil, kdo chemickými zbraněmi útočil. Detaily uzavřeného jednání nejsou známé, ale po "dalekosáhlé debatě" členové národní rady Trumpa přesvědčili k reakci. A zřejmě vycházeli z velmi dobrých zdrojů, protože věděli i to, odkud letadla s chemickými zbraněmi startovala.

 

Pokračování na další straně...


 

tn.cz / ČTK / gar

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

9.4. | 07:40 truthwillprevail
12
Hezká kampaň, takže už proběhlo vyšetřování a zjistilo se že to byl Asad? Ne ...
9.4. | 07:52 bimbi20
-12
Rusáci byli vždycky šmejdi. V 1968 nás okupovali, zemřelo několik lidi, tanky ...
12.4. | 12:27 jiz-nerejeme-drzkou-v-zemi
0
Náhlasit nevhodný komentář
Asi tak, já zase nevěřím zemi, jejichž představitelé chcípli na syfilidu nebo se uchlastali k smrti
11.4. | 20:23 akakinder
2
Náhlasit nevhodný komentář
Asi tak,zemi jako je USA,která nechala zavraždit své 4.prezidenti,(Abraham Lincoln,James A. Garfield,William McKinley,John F. Kennedy) a poté jeho bratr ktrerý měl téměř vítěztví na hlavu prezidenta USA v kapse R.Kennedy,(rovněž zastřelen)nevěřím ani pozdrav.Zdravím pracanta bůůůůůůůzeranta:-)
11.4. | 19:48 jiz-nerejeme-drzkou-v-zemi
-1
Náhlasit nevhodný komentář
11.4. | 16:27 novus: Plesnivá smradlavá držko Trósilova, mám radost, že vy bolševický rudý vši můžete akorát tak pič00vat, kvičet a hýkat na netu a dávat mínusy. A to je tak všechno co můžete. Dějiny jdou jinou cestou a vy můžete s otevřenou tlamou pouze zírat. A to mi dělá obrovskou radost.
11.4. | 16:27 novus
0
Náhlasit nevhodný komentář
Ti jebka, vid Drzkoune...Koho zabili??
11.4. | 14:59 jiz-nerejeme-drzkou-v-zemi
-1
Náhlasit nevhodný komentář
11.4. | 12:39 novus: Plesnivá smradlavá držko Trósilova, mám radost, že vy bolševický rudý vši můžete akorát tak pič00vat, kvičet a hýkat na netu a dávat mínusy. A to je tak všechno co můžete. Dějiny jdou jinou cestou a vy můžete s otevřenou tlamou pouze zírat. A to mi dělá obrovskou radost.
11.4. | 12:39 novus
0
Náhlasit nevhodný komentář
Co to zvatlas, Blbe nejapny? Ceho litr?
11.4. | 09:50 jiz-nerejeme-drzkou-v-zemi
-1
Náhlasit nevhodný komentář
novus: Plesnivá smradlavá držko Trósilova, mám radost, že vy bolševický rudý vši můžete akorát tak pič00vat, kvičet a hýkat na netu a dávat mínusy. A to je tak všechno co můžete. Dějiny jdou jinou cestou a vy můžete s otevřenou tlamou pouze zírat. A to mi dělá obrovskou radost.
11.4. | 09:08 novus
3
Náhlasit nevhodný komentář
Prinejmensim.. Kdyby mel Göbels moznost sledovat Ceskou??? televizi a ty jejich komentare, vcetne "Znalcu" tak verim ze uz by od nej davno meli Rad zelezneho krize..Prinejmensim..
11.4. | 08:56 novus
2
Náhlasit nevhodný komentář
V Italii tisice lidi protestuji proti zlocincum co valku misto ukoncit tak ji planuji prodlouzit co nejdele..Proto se to v CEsku taji, jeste byse neco podobneho mohlo stat doma a Stropnicky abyse bal pustit Zilkovou na ulici..To je sestava teda, to vam povim..Panoptikum mesta Prazskeho.
11.4. | 08:26 novus
3
Náhlasit nevhodný komentář
NO, nekrofilni je treba tohle, od te doby co tu dobytek jako ty sermuje "CHciplejma rozhodnozkama" Opravdu, tohle psat nemuze normalni clovek, pouze ty, Drzko !!