Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 13. 10. 2017
jako z hororu

Andrea v nemocnici křičela o pomoc. Dítě porodila na záchodě

Těhotná žena - 1
Zdroj: Thinkstockphotos
Ilustrační foto

Traumatický zážitek má za sebou 36letá Andrea ze Slovenska. Porod pátého dítěte v žilinské nemocnici se totiž změnil v horor. Nakonec musela sama porodit na záchodě.

Andrea při nástupu do nemocnice nebyla vůbec nervózní - byl to její pátý porod, takže věděla, do čeho jde. Všechny předešlé se navíc obešly bez komplikací. Vše se ale změnilo během několika minut. O jejím příběhu informuje deník Nový čas.

 

Maminka dostala pilulku na vyvolání porodu a rychle se u ní dostavily bolesti. Kontrakce měla po dvou minutách, lékařka se jí ale prý vysmála, že to jen předstírá. Na porodní sál ji poslali až na pokyn primáře.

 

Dali jí klystýr a ona po chvíli odešla na záchod a do sprchy. Nikdo se o ni nestaral, protože podle doktorů byl porod ještě daleko. Jenže tam dostala silné bolesti. Začala křičet o pomoc, nikdo ale nepřišel. Personál byl totiž v tu chvíli u jiné rodičky.

 

Andrea si dřepla a porodila malou Lauru sama do dlaní. Největší strach měla z toho, aby se holčička při porodu nebouchla hlavou o kachličky na podlaze. Pak se jí podařilo postavit na nohy a otevřít dveře na porodní sál, aby ji bylo lépe slyšet. Během chvíle se k ní seběhlo asi sedm lidí.

 

 

Pokud ale čekala, že se jí za traumatický zážitek a neprofesionální přístup někdo omluví, byla na omylu. Ještě ji poslali k psychiatrovi, protože prý odmítla komunikovat.

 

Podle vyjádření nemocnice rodička poprvé zavolala o pomoc až deset minut poté, co odešla na toaletu. Personál okamžitě přiběhl, našel ji už ale s dítětem v dlaních. Andrea teď plánuje podat podnět na Úřad pro dohled nad zdravotní péčí.

mom TN.cz

Diskuze

14.10. | 08:58 Annaanna Malatova
1
Náhlasit nevhodný komentář
pokud ty deti uzivi tak je to jeji problem kolik jich ma , dnes vetsina lidi nema moc deti je to nakladne...melo by se to regulovat na maximum dve deti do rodiny - jednou to tak bude...
14.10. | 08:57 Annaanna Malatova
4
Náhlasit nevhodný komentář
je to jedno jak pisete v komentarich- je- li to nebo ne cigoska a ma li jedno nebo pet deti- i bili nekdy maji vice deti- ale jde o to, ze ji nemeli ignorovat ze uz rodi skoro a pak rodila nekde ve sprse, to mohla i rodit doma ze. Omluvit se meli ...aspon to...
13.10. | 22:49 Ludmila Drtikolová
2
Náhlasit nevhodný komentář
Urřitě to byla smradlavá cigoška!
13.10. | 21:10 vylez
2
Náhlasit nevhodný komentář
a na co má 5 fakanů