Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 13. 10. 2017
jako z hororu

Andrea v nemocnici křičela o pomoc. Dítě porodila na záchodě

Těhotná žena - 1
Zdroj: Thinkstockphotos
Ilustrační foto

Traumatický zážitek má za sebou 36letá Andrea ze Slovenska. Porod pátého dítěte v žilinské nemocnici se totiž změnil v horor. Nakonec musela sama porodit na záchodě.

Andrea při nástupu do nemocnice nebyla vůbec nervózní - byl to její pátý porod, takže věděla, do čeho jde. Všechny předešlé se navíc obešly bez komplikací. Vše se ale změnilo během několika minut. O jejím příběhu informuje deník Nový čas.

 

Maminka dostala pilulku na vyvolání porodu a rychle se u ní dostavily bolesti. Kontrakce měla po dvou minutách, lékařka se jí ale prý vysmála, že to jen předstírá. Na porodní sál ji poslali až na pokyn primáře.

 

Dali jí klystýr a ona po chvíli odešla na záchod a do sprchy. Nikdo se o ni nestaral, protože podle doktorů byl porod ještě daleko. Jenže tam dostala silné bolesti. Začala křičet o pomoc, nikdo ale nepřišel. Personál byl totiž v tu chvíli u jiné rodičky.

 

Andrea si dřepla a porodila malou Lauru sama do dlaní. Největší strach měla z toho, aby se holčička při porodu nebouchla hlavou o kachličky na podlaze. Pak se jí podařilo postavit na nohy a otevřít dveře na porodní sál, aby ji bylo lépe slyšet. Během chvíle se k ní seběhlo asi sedm lidí.

 

 

Pokud ale čekala, že se jí za traumatický zážitek a neprofesionální přístup někdo omluví, byla na omylu. Ještě ji poslali k psychiatrovi, protože prý odmítla komunikovat.

 

Podle vyjádření nemocnice rodička poprvé zavolala o pomoc až deset minut poté, co odešla na toaletu. Personál okamžitě přiběhl, našel ji už ale s dítětem v dlaních. Andrea teď plánuje podat podnět na Úřad pro dohled nad zdravotní péčí.

mom TN.cz