Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 22.1. 2018 08:27
Uzavřené vyšetřování

Aničku našli oběšenou na sloupu! "Nezabila se," tvrdí zoufalá matka

Mrtvá Anka
Zdroj: facebook
Aničku našli oběšenou na sloupu veřejného osvětlení

Slovenský Trebišov zasáhla na konci listopadu děsivá smrt šestnáctileté Anny. Dívka se podle policie v noci oběsila na sloupu veřejného osvětlení, měla téměř dvě promile alkoholu v krvi. Proto kriminalisté případ uzavřeli. Rodina ale stále odmítá, že by si Anička sáhla na život.

"V uvedeném případu vyšetřovatel zastavil trestní stíhání, neboť tento skutek není trestným činem a není tedy důvod pro postoupení věci," uvedla pro portál pluska.sk policejní mluvčí Lenka Ivanová. Podle pitvy bylo příčinou smrti udušení oběšením, policisté také vyloučili cizí zavinění.

 

Se závěry vyšetřování však stále nesouhlasí rodina. "Sama by to určitě neudělala. Nešlo o nešťastnou lásku ani problémy v rodině nebo ve škole. Nebyl důvod, aby se uchýlila k sebevraždě," tvrdila už dříve Annina matka Lenka.

 

Podle kriminalistů ale byla dívka před smrtí opilá. V krvi jí naměřili téměř dvě promile alkoholu. "Jsem přesvědčená, že moje dcera sebevraždu nespáchala. Jediné, co sedí, je to, že pásek, na kterém se oběsila, byl její," odmítla zoufalá maminka.

 

O pokračování vyšetřování může ještě rozhodnout prokuratura. "Příslušný prokurátor bude zkoumat, zda byly objasněny všechny okolnosti pro zjištění skutkového stavu. Až poté zaujme stanovisko," informoval mluvčí košické prokuratury Milan Filičko.

 

 

Podle policejního zdroje, na který se slovenský portál odvolává, policisté neprověřili poslední telefonáty a SMS zprávy v mobilu zemřelé Aničky. Její matka také původně chtěla znovu prohlédnout snímky z místa neštěstí, teď si ale vše rozmyslela. "Už tam nepůjdu, nechci znovu rozjitřit bolavé rány," řekla Lenka.

 

O smrti šestnáctileté dívky dlouho spekulovali také místní obyvatelé. Podle některých zpráv měla být Anka před smrtí znásilněna, to ale pitva nepotvrdila. Stejně tak testy vyloučily přítomnost drog.

epa TN.cz
Reklama