Aktualizováno 2.10. 2018 13:35
Komunální volby v Praze

Začala poslední fáze kampaně. ANO cílí na pražská sídliště

Zdroj: TV Nova

Politické strany zahajují poslední fázi předvolební kampaně. Ta má být především kontaktní, a tak například politici v Praze vyrážejí do ulic a rozdávají letáky a debatují s voliči. Hnutí ANO přichází s akčním plánem, jak zlepšit život na sídlištích. Zaměřit se chce především na revitalizaci vnitrobloků. Podle jeho soupeřů je ale potřeba lidem ulevit především finančně.

Revitalizace 140 vnitrobloků, vybudování stovek sportovišť, stavba podzemních parkovacích domů nebo zvýšení kapacity domů pro seniory - to je plán hnutí ANO v případě, že bude vládnout Praze.

 

Podle lídrů pražské kandidátky hnutí ANO se nemají sídliště dál zahušťovat a ke zlepšení prostředí mají být využity především stávající objekty. Například sportoviště by mohly vznikat u bývalých trafostanic, které by sloužily jako zázemí.

 

Celkové náklady na představený projekt odhaduje hnutí ANO na několik miliard korun. "Náš investiční plán, který pro příští rok počítá s investicemi ve výši 28 miliard. Samozřejmě významnou část spolknou dopravní stavby," uvedl kandidát za ANO Petr Stuchlík.

 

"Na pražských sídlištích žije spousta lidí, kteří žijí od výplaty k výplatě, my jim říkáme bojovníci, chceme je podpořit pomocí reálné úspory v jejich životech. On jim namaloval kluziště zdarma, ale to mi nepřijde jako to nejdůležitější," vyjádřil se k plánům ANO kandidát za ČSSD Jakub Landovský.

 

 

Výhrady k plánu má i ODS. I ta dnes zahájila kontaktní část kampaně a v ulicích se objevil i předseda občanských demokratů Petr Fiala. "Za čtyři roky se dá udělat hodně práce, jenom to nemůže být tak, že se to slíbí, čtyři roky se nic neudělá a před dalšími volbami to zase slíbí. To je politika hnutí ANO," vyjádřil se Fiala.

 

Hnutí ANO minulé volby na magistrát před čtyřmi lety vyhrálo a sestavilo koalici pod vedením primátorky Adriany Krnáčové. Ta se ale rozhodla v komunální politice po uplynutí mandátu skončit.

Jaroslav Brousil, sei TN.cz