Publikováno 17. 7. 2017
Volební průzkum

ANO dál drtí ČSSD! Do Sněmovny by se dostali i lidovci se Starosty

Andrej Babiš - 3
Zdroj: Profimedia
Andrej Babiš se může radovat, jeho hnutí ANO navýšilo náskok na druhou ČSSD

Hnutí ANO by i v červenci vyhrálo sněmovní volby, získalo by 25,3 % hlasů. Druhá by skončila ČSSD s 12 %, o 1,5 % za ní pak KSČM. Do sněmovny by se dostala i koalice KDU-ČSL a Starostů. Vyplývá to z průzkumu společnosti Phoenix Research.

Na prvních místech nenastala ani v červenci žádná změna. Volby do poslanecké sněmovny by vyhrálo hnutí ANO s 25,3 %. Na druhou ČSSD navýšilo náskok už o 13 procentních bodů, sociální demokraté by tedy dostali 12 %.

 

Třetí by skončili komunisté s 10,5 procenty. Stejně by získala i koalice KDU-ČSL a Starostů. Poprvé se tak v průzkumu Phoenix Research dostala přes potřebnou hranici deseti procent.

 

Více voličů se v nejnovějším průzkumu přiklonilo také k ODS, která by v červenci dostala 8,6 %. Do Sněmovny by se dostala ještě TOP 09 s 5,4 %. Sedm procent dotázaných pak uvedlo, že zatím neví, koho by volili.

 

Preference - červenec 2017

 

Čtyři procenta získali v průzkumu Piráti a strana SPD, o půl procenta méně pak dostali Realisté. Těsně přes dvě procenta se přehoupli i Zelení, 1,5 % patří Svobodným a 0,5 % hnutí Úsvit - Národní koalice.

 

 

Voleb by se tři měsíce před termínem zúčastnilo 54,6 procenta oprávněných voličů. Společnost Phoenix Research prováděla výzkum ve dnech 1. 7. - 12. 7. 2017, zapojilo se 1062 respondentů.

 

Volební průzkumy a modely provádí více výzkumných společností. Výsledky se liší o několik procentních bodů, ve všech posledních průzkumech ale vedlo hnutí ANO bývalého ministra financí Andreje Babiše.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Žák 5. třídy napsal sloh o tom, co si myslí o Zemanovi a Babišovi! To nemá chybu

Lady Dee šokovala vyjádřením k vládní krizi: Hrubě urazila Babiše a Sobotkovi vyznala lásku!

epa TN.cz