Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 7.8. 2017 21:27
Extrémní počasí

Apokalypsa na jihu Evropy! Padaly kroupy jako meruňky, 5 mrtvých!

Zdroj: TV Nova

Obrovské kroupy, lokální záplavy a popadané stromy. Tropické teploty ve střední a jižní Evropy vystřídal další extrém. Kvůli prudkým bouřkám a silnému větru zemřelo nejméně pět lidí.

Bouřky nejvíce potrápily sever Itálie. Oblast zasáhly přívalové deště, které způsobily lokální záplavy. Silný vítr polámal větve a stromy, které zabily nejméně dva lidi. Poškodil také domy a zaparkovaná auta.

 

Takhle to vypadalo na severu Itálie:

 

Na fotografiích, které Italové i turisté zveřejnili na sociálních sítích, jsou vidět obrovské kroupy. Některé dosahovaly až velikosti meruněk! Padaly hlavně v oblasti Benátska, ale také v sousedním Švýcarsku.

 

Záběry ze Švýcarska:

 

Silné bouřky zasáhly i Rumunsko, kde vítr dosahoval rychlosti vichřice. V Rakousku zase kvůli počasí přišel o život 13letý chlapec, na kterého spadl strom. Úřady už v zemi vyhlásily stav živelní pohromy. Bouře řádily také na severozápadě Slovinska, kde kroupy "zasněžily" zem.

 

18

GALERIE: Kroupy v zahraničí

Zdroj: facebook, Severe Weather Europe

Kroupy v zahraničí - 1

Hodnocení:

 

 

Prudké lijáky a bouřky se zatím vyhýbají Chorvatsku a jižní Itálii. Tam i nadále panují 40stupňová horka, která místní popisují jako pekelnou výheň. Podle toho také dostala vlna veder své jméno - Lucifer.

 

Obrovské kroupy na severu Itálie:

 

Pro severní oblast Jadranu stále platí výstraha před silným větrem a zhoršeným počasím. Úřady zároveň vyzvaly turisty, aby nepodceňovali varování a výstrahy, týkající se počasí, brali vážně.

epa TN.cz