Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 22. 10. 2016
anketa čtenářů

Ať je z prostituce řádná profese a lehké ženy platí daně, chtějí lidé

Prostitutka - ilustrační foto
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto

Prostituce by mohla být legálním podnikáním, počítá s tím návrh zákona, který má na svém programu říjnová schůze Sněmovny. A hned při úvodním projednávání vzbudil bouřlivé diskuze. Ta se rozhořela také mezi čtenáři TN.cz.

Vyhnat lehké ženy a muže od škol a donutit je projít lékařskou prohlídkou - to je hlavním cílem zákona o regulaci prostituce, který dostali na stůl poslanci. Kromě toho by prodejné ženy musely odvádět daně a vlastnit registrační pokladnu. Úřadem povolené prostitutky by měly speciální průkazy.

 

Jenže už teď, na začátku projednávání, budí zákon pořádný rozruch. Zatímco jedni vidí tyto snahy jako prospěšné, jiní jsou zásadně proti. "Já si myslím, že v podstatě tady se najde jenom málo poslanců, kteří budou chtít ten stát postavit do role pasáka," vysvětlil TV Nova člen podvýboru pro lidská práva Zdeněk Soukup z Hnutí ANO.

 

Většina poslanců se sice shodla na tom, že je prostituce společenským problémem, dost možná s ní ale nebudou moci nic dělat. Zákon je totiž v rozporu s mezinárodní úmluvou o potlačování obchodu s lidmi a využívání prostituce druhých osob.

 

 

Čtenáři TN.cz se ale v anketě vyjádřili jasně, drtivě vyhrál názor, který se přiklání k legalizaci prostituce. Nejvíce jim přitom vadí fakt, že lehké ženy ze svého výdělku neodvádí daň. "Nic se nezmění, akorát z toho bude mít stát peníze. Já to beru, taky musím v práci platit daně, tak nevidím důvod, proč sex za peníze by se danit neměl," myslí si Marek. "Proč by neměly platit daně? Práce jako práce! Nechápu, že to stále ty naše inteligentní politiky nenapadlo," přidala se Jenny.

Anketa

Jste pro legalizaci prostituce?

Hlasovalo 6290 lidí.

 

Našli se ale takoví, kteří zákon vítají přesně z důvodu, ze kterého vznikl. "Ano, aby byli pod lékařskou kontrolou a nahnali je na jedno místo a ne roztroušené po celém městě," říká Marie.

 

Česko není jediné, které se regulací prostituce zabývá. Jako profesi ji berou třeba v Nizozemí, Rakousku či Německu. Zcela zakázána je naopak v Polsku, Irsku a Litvě.

 

Například v Holandsku měla reforma velmi pozitivní ohlas. Nejenže do státní kasy přibyly nějaké peníze, s povinnými prohlídkami se snížil i výskyt pohlavních chorob. "Sociální postavení prostitutek se absolutně nezměnilo. Jsou stále na nejnižším společenském žebříčku v Holandsku. Což byl jeden z cílů celé reformy," upozorňuje Vlad.

mom TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

22.10. | 13:42 overal
9
Pokud prostitutky neplatí daně,zdravotní a sociální pojištění, tak jim jejich, ...
22.10. | 10:33 azylpraha10
-4
www.azyl-praha10.cz
30.5. | 11:07 Přemysl Švec
0
Náhlasit nevhodný komentář
prostituce je jeden velký hřích podle bible pokud to není po manželství jinak je to smilstvo,
22.10. | 18:14 Petr Musil
1
Náhlasit nevhodný komentář
https://www.youtube.com/watch?v=nVI8_MClc8g
22.10. | 13:42 overal
9
Náhlasit nevhodný komentář
Pokud prostitutky neplatí daně,zdravotní a sociální pojištění, tak jim jejich, vysoce výnosnou činnost,my ostatní nesmyslně dotujeme!Z dějin dobře víme, že se prostituce odstranit nedá ani tresty smrti a potom je třeba snížit nebezpečnost na minimu a to lze pouze legalizací a lékařskými prohlídkami!
22.10. | 13:27 Anna Malatova
1
Náhlasit nevhodný komentář
Polozky - oral 25% Bab.sova dan ....sado maso 30% Kalouskovo....atd. pokracovani- pervitin 33% pol.redite.i, marihuana z Thajska pro fajnsmekry 44% sefovi bis byvalemu soudruhovi...a pak droga zralok 12 % sleva pro postizene- Palova skupina jenz se deli s poli.ii z ulice S. Dohnali jsme zapad!
22.10. | 13:18 Anna Malatova
8
Náhlasit nevhodný komentář
A co pasaci? Tam by Babis mel zavest elektro pokladny a registry- tam tecou zisky. A z drog jeste vetsi- i kdyz ti uz mozna stbakum davno odsypavaji
22.10. | 13:16 Anna Malatova
2
Náhlasit nevhodný komentář
Oprava textu- nastaveni
22.10. | 13:15 Anna Malatova
4
Náhlasit nevhodný komentář
At jsou i jine zenske profese od sester po uklizecky pecovatelky aj.odmenovany jako k...vy v nejen nasi zemi. Za nadtaveni p...e se plati jak pro managera mzda.Pritom x zen deti vyslovene zivori.
22.10. | 11:40 allanaldik
3
Náhlasit nevhodný komentář
DPH se musi platit ze vseho. co budou davat do dani? Jak uplatni odpisy na nastroj ktery pouzivaj? A proti pohlavnim chorobam se pojisti? Kdyz je nekdo zmlati prepadne jak to bude resit stat jako pasak? Stvrzenka bude vystavena na jmeno klienta?
22.10. | 10:33 azylpraha10
-4
Náhlasit nevhodný komentář
www.azyl-praha10.cz
22.10. | 10:08 zvonekdozahrady
6
Náhlasit nevhodný komentář
Jací lidé to chtějí ? Asi z ANO ne, potom jim též vybavit pokojíky EET.