Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 20.12. 2016 07:30
pomsta za aleppo!

Ruského velvyslance v Turecku zastřelil policista! VIDEO Z ÚTOKU

Zdroj: Enex

Ruského velvyslance v Turecku postřelil útočník, kterého identifikovaly místní bezpečnostní zdroje jako ankarského policistu (22), který nebyl ve službě. Turecká média zveřejnila i fotky z útoku. Diplomat svým zraněním po převozu do nemocnice podlehl. Útočník prohlašoval, že jde o odplatu za bombardování Aleppa.

Na fotografii, kterou zveřejnil web Hürriyet.com.tr, je vidět útočník se zbraní v ruce stojící nad několika ležícími muži. Jedním z nich je ruský velvyslanec v Ankaře Andrej Karlov (62).

 

 

 

Útok se udál během otevření výstavy moderního umění pořádané v Ankaře ruským velvyslanectvím.

 

Podle agentury TASS, která se odvolala na očité svědky, ozbrojenec zasáhl velvyslance do zad. Agentura AFP doplnila, že útočník byl zastřelen. Podle tureckých sdělovacích prostředků utrpěli zranění ještě další tři lidé. Spoušť stiskl celkem osmkrát.

 

 

Ruský diplomat při útoku utrpěl těžká zranění. Mluvčí ministerstva zahraničí Maria Zacharovová potvrdila, že Karlov později zemřel.

 

Vraha ruského velvyslance v Turecku Andreje Karlova identifikovaly místní bezpečnostní zdroje jako ankarského policistu, který nebyl právě ve službě. Podle tureckých médií mimo jiné zazpíval v arabštině hymnu syrské organizace Fronta dobytí Sýrie, která se hlásí k teroristické síti Al-Káida.

 

Muž, který dnes střelbou zaútočil na ruského velvyslance Ankaře Andreje Karlova, se podle očitých svědků mstil za situaci v severosyrském Aleppu.

 

 

"Nezapomínejte na Aleppo, nezapomínejte na Sýrii, bůh je veliký," zvolal pachatel se zdviženou rukou a ukazováčkem poté, co diplomata na vernisáži výstavy fotografií střelil do zad. Podle jiného svědectví údajně řekl: "Necháme vás zaplatit za Aleppo".

 

Incident snímala televizní kamera, z níž je patrné, že vrah v černém obleku stál před střelbou za velvyslancem a sledoval jeho projev. Podle některých zdrojů byl členem Karlovovy ochranky, podle jiných se mezi ni vloudil.

 

Poté v galerii moderního umění pokračovala střelba. Podle tureckých médií se pachatele podařilo zasahující policii nakonec zastřelit. Úřady to ale zatím nepotvrdily.
 

 

Atentát na ruského velvyslance v Turecku
Zdroj: ČTK

 

Atentát se podle agentury Interfax odehrál den před plánovanou návštěvou tureckého ministra zahraničí Mevlüta Çavuşoglua v Moskvě, kde společně s šéfy diplomacií Ruska a Íránu měl jednat o situaci v Sýrii. O incidentu byl již informován ruský prezident Vladimir Putin.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Emotivní video se šíří internetem rychlostí blesku! Všimnete si i vy, jaké děsivé poselství skrývá?

Šílený útočník krutě znetvořil nádhernou modelku! I přesto je dnes hvězdou přehlídkových mol

TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

19.12. | 17:50 rexrothak
14
Turecko je absolutně nečitelný,Pakistán je proti nim hadra.
19.12. | 22:44 truthwillprevail
0
jiz-nerejeme-drzkou-v-zemi - A koho mají podporovat teroristy a jejich ...
22.12. | 09:27 jiz-nerejeme-drzkou-v-zemi
0
Náhlasit nevhodný komentář
22.12. | 09:11 satanastatavas: Plesnivá smradlavá držko Trósilova, vidím, že dělat ze sebe čůůůůůůůůůůůůůůráka je opravdu tvůj velkej koníček
21.12. | 17:57 jiz-nerejeme-drzkou-v-zemi
0
Náhlasit nevhodný komentář
21.12. | 17:38 satanastatavas: Plesnivá smradlavá držko Trósilova, vidím, že dělat ze sebe čůůůůůůůůůůůůůůráka je opravdu tvůj velkej koníček
21.12. | 17:11 jiz-nerejeme-drzkou-v-zemi
0
Náhlasit nevhodný komentář
21.12.10:58 satanastatavas: Plesnivá smradlavá držko Trósilova, mám radost, že vy bolševický rudý vši můžete akorát tak pič00vat, kvičet a hýkat na netu a dávat mínusy. A to je tak všechno co můžete. Dějiny jdou jinou cestou a vy můžete s otevřenou tlamou pouze zírat. A to mi dělá obrovskou radost
21.12. | 17:10 jiz-nerejeme-drzkou-v-zemi
0
Náhlasit nevhodný komentář
Citace: "V prezidentských volbách mohli Syřané vybírat z více kandidátů, ústavní soud nakonec z původních 24 povolil účast pouze třem politikům."
21.12. | 17:06 jiz-nerejeme-drzkou-v-zemi
0
Náhlasit nevhodný komentář
21.12. | 08:37 truthwillprevail: Vidím, že dělat ze sebe čůůůůůůůůůůůůůůráka je opravdu tvůj velkej koníček
21.12. | 08:37 truthwillprevail
1
Náhlasit nevhodný komentář
jiz-nerejeme-drzkou-v-zemi - Ty ulhaný srááči, už jsem ti několikrát říkal že Asad se nebojí voleb pod dohledem OSN, Američané to zamítli a nechtějí Asadovou účast a jestli to pořád nechceš pochopit tak si prostě dementt. Jinak když odsuzuješ Syrské volby tak proč uznáváš ty Ukrajinské?
20.12. | 09:21 truthwillprevail
0
Náhlasit nevhodný komentář
Ano, cesta do pekel je neustále podporování terorismu v Sýrii pod režii USA. Kdyby tam USA a bohužel už i ČR a další nedodávali zbraně a munici, je už po válce i po demokratických volbách pod dohledem OSN, ale to USA odmítá protože Asad by vyhrál. Ale on vyhraje i tak, jen bude více obětí .
20.12. | 08:46 cornx
0
Náhlasit nevhodný komentář
truthwillprevail - to je ale cesta do pekel. Tohle hraní si na vlastním písečku by se nám všem mohlo hodně vymstít. Je pouze otázkou času, kdy si tihle fanatici například opatří materiál pro výrobu špinavé bomby, nebo otráví zdroje pitné vody.
20.12. | 08:34 truthwillprevail
2
Náhlasit nevhodný komentář
cornx - Asada chtějí řešit, protože má v Sýrii většinovou podporu a ve volbách opět vyhraje, proto Američané nechtějí nechat rozhodnutí na Syrských občanech. Asad je úspěšný, jeho úspěch jsem odhadoval už v roce 2014. Ale naše média pořád zkreslují informace.
20.12. | 08:27 cornx
1
Náhlasit nevhodný komentář
nebo chemických zbraní. Jedna společná plošná pozemní a vzdušná operace Turecka, Ruska a západní koalice a je po problému.