Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 26.10. 2017 07:50
foto + video teroristický čin?

Atentát na ukrajinského politika! Útočníci dali do auta bombu

Zdroj: Enex

Ukrajinský poslanec Ihor Mosijčuk se ve středu stal terčem teroristického útoku. Tak prezentují nešťastnou událost, při které hrála hlavní úlohu nástražná výbušnina, tamní média. Poslanec je po atentátu zraněný, jeho bodyguard zemřel.

Jednoho mrtvého policistu a nejméně tři zraněné si vyžádal pokus o atentát na ukrajinského poslance Ihora Mosijčuka. Neznámí útočníci v Kyjevě nastražili bombu do auta. Ta vybuchla, když zákonodárce opouštěl po debatě televizní studio, informuje agentura Reuters.

 

14

GALERIE: Atentát na poslance

Zdroj: Profimedia

Výbuch v Kyjevě

Hodnocení:

 

Podle Mosijčukovy asistentky byl poslanec po explozi celý od krve. Rudá tekutina mu tekla i po tváři. Politika převezla sanitka do nemocnice.

 

 

Mezi zraněnými je kromě poslance také jedna žena a politolog. Mosijčukovi, který v dolní sněmovně zastupuje Radikální stranu, v minulosti několikrát vyhrožovali. Problémy měl mít zejména s vládcem Čečenska Ramzanem Kadyrovem.

 

Kyjev útok označil za teroristický čin, objevují se ale i spekulace, že šlo o politicky motivovaný čin. "Myslím, že ti, co si to objednali, sedí v Moskvě," prohlásil poslanec pro tamní televizi po operaci.

lud TN.cz