Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 10.7. 2018 14:03
Podivná nehoda

Auto smetlo chodce. Řidič pak měl muže ještě pořezat a ujet

Policie obvinila z těžkého ublížení na zdraví řidiče osobního auta, který před týdnem v Hradci Králové podle vyšetřovatelů úmyslně srazil autem svého známého. Muž ještě stihl chodce pořezat na ruce, a pak z místa nehody ujel.

Svědci slyšeli kvílení kol, náraz a křik. Náraz rozjetým autem chodce odmrštil na dopravní značku, kterou vyvrátil. Přesto byl zraněný muž pořád při vědomí. Podle svědků to byl záměr a nakonec to řekli i vyšetřovatelé.

 

Řidič z auta totiž vystoupil a na zraněného ještě měl zaútočit znovu, tentokrát nožem. Pak naskočil do auta, ve kterém byly i dvě děti, a zmizel. Záchranáři zraněného na místě ošetřili a převezli do nemocnice.

 

Mezitím policisté uzavřeli všechny výjezdy z Hradce Králové a pátrali po červeném peugeotu. Z města se řidič dostal, nakonec ho našli až v Jaroměři.

 

Podle policejního mluvčího Ondřeje Moravčíka se muže podařilo dopadnout po třech hodinách od incidentu. Třicetiletý muž noc strávil v policejní cele, má za sebou i výslech. Stíhaný bude na svobodě.

 

 

"Řidiče jsme obvinili z těžké újmy na zdraví ve stádiu pokusu s trestí sazbou od tří do deseti let," uvedla mluvčí královéhradeckých policistů Lenka Burýšková.

 

Policisté s ohledem na vyšetřování nechtějí být konkrétní, nicméně sdělili, že muži se znali a mezi sebou měli osobní problémy.

 

Podle vyšetřovatelů se auto v tomhle případě proměnilo ve zbraň. A pokud soud řidiče odsoudí, může mu vůz nakonec i propadnout.

vbo, Petr Brzek TN.cz
Reklama