Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 19.1. 2018 19:22
Bezohlednost

Auto smetlo hocha a ujelo! Pomoc volali svědci, řidiči hrozí pět let

Nehoda na přechodu pro chodce - ilustrační - 3
Zdroj: TN.cz
Ilustrační snímek

Policisté pátrají po řidiči tmavého kombíku, který v pátek odpoledne v Ostravě srazil devítiletého chlapce. Šofér nezastavil, aby sraženému dítěti pomohl a ujel pryč. Hrozí mu až pět let.

"K dopravní nehodě došlo dnes kolem 15.15 hodin v Ostravě-Petřkovicích na ulici Hlučínské (v prostoru křižovatky U Kaple). Řidič nebo řidička z místa ujel. Zraněnému dítěti pomohli svědci, přivolali i záchranáře," uvedla v pátek vpodvečer policejní mluvčí Gabriela Holčáková.


Doplnila, že policisté místo nehody ohledali a po šoférovi a autu pátrají. O vozu ovšem vědí jen to, že je nejspíš tmavý a jde o kombík.

 

"Automobil je zřejmě po střetu s chlapcem poškozen v přední části. Přivítáme jakékoli informace k dopravní nehodě, stejně jako sdělení k vozidlu. Svědci mohou volat na linku 158," dodala Holčáková.


 

Bezohlednému řidiči hrozí za neposkytnutí pomoci až pět let za mřížemi. Jde o druhý podobný případ ve dvou dnech - ve čtvrtek auto srazilo také devítiletou dívku, která přebíhala silnici. Ta později v nemocnici zemřela.

pez TN.cz
Reklama