Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 13.3. 2018 20:22
tragická nehoda

Auto smetlo na přechodu v Praze skupinku chodců. Dva mrtví

Zdroj: TV Nova

Tragická nehoda se v úterý stala v pražské Hostivaři. Osobní vozidlo tam na přechodu u tramvajové zastávky srazilo skupinku čtyř chodců. Jeden muž a jedna žena srážku nepřežili.

K tragické dopravní nehodě došlo u tramvajové zastávky ve Švehlově ulici. Řidič (67) Škody Fabia tam na přechodu srazil skupinku čtyř chodců. Jeden muž a jedna žena srážku nepřežili.

 

Starší žena (72) byla s mnohačetnými poraněními transportována do Fakultní Nemocnice Královské Vinohrady. Další žena (63) pak utrpěla poranění ruky a záchranáři jí také transportují do nemocnice.

 

"Vyšetřovatelé na základě provedených orientačních zkoušek vyloučili, že by byl 67letý řidič vozidla pod vlivem alkoholu nebo jiné omamné a psychotropní látky. Konkrétní příčina tragické nehody je předmětem dalšího vyšetřování," uvedla policejní mluvčí Andrea Zoulová.

 

 

Podle svědků z místa nehody měli chodci na přechodu zelenou. Vůz do nich údajně narazil v pravém jízdním pruhu.

 

V prvních momentech po nehodě pomáhal zraněným chodcům náhodný kolemjdoucí (28). "Záchranná služba chce velmi poděkovat muži, který na místě resuscitoval zraněné. Následně byl převezen do Krizového centra RIAPS s akutní stresovou reakcí," uvedli pražští záchranáři na Twitteru.

 

18

GALERIE: Sražení chodci v Praze

Zdroj: zpravy@nova.cz

Nový snímek nehody v Hostivaři

Hodnocení:

 

Do vinohradské nemocnice byl s šokem převezen i řidič osobního auta, který chodce srazil. Švehlova ulice pak byla z důvodu vyšetřování nehody na nezbytně dlouhou dobu uzavřena.

jva TN.cz
Reklama