Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 9.8. 2017 21:44
Vojenská hlídka

Auto v Paříži najelo do vojáků a zranilo 6 lidí! Má jít o terorismus

Zdroj: TV Nova

Auto najelo na pařížském předměstí do skupiny vojáků. Zraněno je šest lidí, z toho tři vážně. Nikdo by ale neměl být v ohrožení života. Řidič BMW z místa ujel, policisté ho dopadli o několik hodin později. Několikrát ho zasáhly výstřely. Úřady čin vyšetřují jako terorismus.

Vozidlo najelo do jednotky francouzských vojáků v pařížské čtvrti Levallois-Perret krátce po osmé hodině ráno. Podle France Info zranil řidič šest lidí, z toho tři vážně. Řekla to ministryně obrany Florence Parlyová s tím, že žádný z nich není v ohrožení života. Čin, který je považován za teroristický útok, označila za "podlý".

 

Řidič z místa neštěstí ujel, policisté po něm pátrali. Sedmatřicetiletého muže dopadli na dálnici A16 severně od Paříže. "Jel v hledaném automobilu a snažil se uprchnout," citoval policejní zdroje web deníku Le Parisien. Policisté po muži stříleli a několikrát jej zasáhli, nyní je v nemocnici. 

 

Starosta Levallois-Perret je přesvědčen, že nešlo o nehodu, ale úmysl. "Takovou agresi nebudeme tolerovat. Je to opovrženíhodné," uvedl Patrick Balkany s tím, že k incidentu došlo u kasáren.

 

14

GALERIE: V Paříži najelo do skupiny vojáků auto

Zdroj: ČTK

V Paříži najelo do skupiny vojáků auto

Hodnocení:

 

Podle televizní stanice BFMTV najelo do vojáků auto značky BMW, které řídil muž. Tuto informaci ale zatím úřady nepotvrdily. Podle Balkanyho vozidlo "výrazně zrychlilo, když vojáci vyšli z kasáren". Svědci vyšetřovatelům řekli, že tmavé BMW s jednou osobou uvnitř čekalo ve slepé uličce u kasáren a řidič vyjel v okamžiku, kdy před budovou probíhalo střídání směn.

 

 

Podle agentury AFP by měl být pachatelem téměř čtyřicetiletý přestěhovalec z Alžírska, který měl v zemi povolení k pobytu. Předtím některá média spekulovala o tom, že je ve Francii bez souhlasu.

 

Policie oblast uzavřela a zkoumá záznamy z bezpečnostních kamer. Zranění vojáci jsou již v péči lékařů vojenské nemocnice Percy. Účastnili se bezpečnostní operace Sentinelle, kterou Francie zahájila v reakci na teroristické útoky v redakci časopisu Charlie Hebdo v lednu 2015. Od té doby si útoky v zemi vyžádaly 239 obětí, v poslední době cílí hlavně na příslušníky bezpečnostních složek.

 

V rámci operace Sentinelle je ve Francii v pohotovosti 7000 členů ozbrojených složek, polovina z nich je rozmístěna v Paříži. Terčem útoků se stali již v únoru 2015 v Nice, v dubnu 2015 a letos v březnu na pařížském letišti Orly. Sentinelle je ve Francii předmětem mnoha politických diskusí a prezident Emmanuel Macron v červenci oznámil, že operaci přezkoumá s ohledem na zvýšení efektivity.

epa tn.cz / ČTK

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

9.8. | 10:13 suffa
26
tak tady máte výsledek té vaší "humanity". My po nich chlebem, oni po ...
9.8. | 10:02 Milos Trasimi
-12
Neboj bogohovnyj.Brzy se už NIKDO nebude nudit.Budeš potom volat viva Trump ...
10.8. | 10:53 zacotomame
0
Náhlasit nevhodný komentář
Trasimi, už jsi tento týden pohonil nad hrobečkem?
10.8. | 10:52 zacotomame
0
Náhlasit nevhodný komentář
9.8. 19:25 Milos Trasimi, protože jsi nic takového nikdy nenapsal zdechlino. Vždyťjsi sám napsal, žes vložil první příspěvek na tn.cz loni v březnu. Tak jak jsi mohl něco takového napsat do tn.cz před rokem? Ty už se sám ztrácíš ve svých lžích, prašivče zavšivenej.
10.8. | 08:19 tonny44
0
Náhlasit nevhodný komentář
Trasimi je důkaz, že hermafrodit existuje. Všechno si dělá sám. I sám se sebou si dobře pokecá. :-)))))))))))))
10.8. | 06:57 Štefan Nemeth
0
Náhlasit nevhodný komentář
Podlý útok je, když ti dám herdu do zad. Politici EU stále nemají odvahu pojmenovat události pravými jmény.
9.8. | 23:24 Milos Trasimi
-1
Náhlasit nevhodný komentář
Ty můžeš milý Vojtisku doporucovat leda tak howno v rajském protlaku.
9.8. | 23:22 Milos Trasimi
0
Náhlasit nevhodný komentář
Sedláček.Polibsipiicu.
9.8. | 23:04 jansuk
1
Náhlasit nevhodný komentář
Zase: PŘETRASIMOVÁNO
9.8. | 22:50 jiz-nerejeme-drzkou-v-zemi
1
Náhlasit nevhodný komentář
9.8. 19:27 Milos Trasimi: Evidentně jsi zapomněl, že z poza Altaje - z Přední Indie pocházejí akorát smadlaví primitivní cigáni
9.8. | 21:56 Vojta Také
0
Náhlasit nevhodný komentář
Chudáku Trasimi. Je mi tě opravdu líto. Nevím co píšeš a je mi to jedno a totéž doporučuju ostatním.
9.8. | 20:43 Jan Sedlacek
0
Náhlasit nevhodný komentář
.§POINBUZFVTREWXYQ