Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 19.5. 2017 09:06
aktualizujeme mají pachatele

Auto vjelo v New Yorku do lidí! Dívka (18) zemřela, 22 zraněných

Zdroj: TV Nova

Do lidí na newyorském náměstí Times Square ve čtvrtek vjelo auto. Podle nejnovějších informací zemřela 18letá dívka, dalších asi 22 lidí je zraněných. Podle policie zatím nic nenasvědčuje tomu, že by šlo o teroristický útok. Je ale pravděpodobné, že řidič byl pod vlivem alkoholu nebo drog.

Nejméně 22 lidí se zranilo a jeden člověk zemřel poté, co na chodník na Times Square vjelo v plné rychlosti auto, informoval ve čtvrtek newyorský starosta Bill de Blasio. Obětí má být 18letá dívka, mezi zraněnými je pak její o pět let mladší sestra. Čtyři lidé jsou v kritickém stavu.

 

 

"Dnešek byl těžkým dnem pro New York," řekl starosta po incidentu. "Soucítíme s těmi, kteří byli zraněni, obzvláště pak s rodinou mladé ženy, která zemřela," dodal.

 

Okolí nehody je pro veřejnost uzavřené. Na místě jsou policisté i hasiči, všichni se snaží pomáhat. Dorazil i guvernér New Yorku Andrew Cuomo a starosta Bill de Blasio. O incidentu už byl informován i prezident Donald Trump, uvedl mluvčí Bílého domu Sean Spicer.

 

 

Policie už řidiče rudého vozu zadržela a v poutech ho z místa odvezla. Jeden ze zraněných chodců je přesvědčený, že vjel do lidí záměrně. Přejel totiž do protisměru a zamířil na chodník. Podle policie zatím nic nenasvědčuje tomu, že by mělo jít o plánovaný teroristický útok.

 

 

Jak informuje NY Post, řidičem je 26letý Richard Rojas z Bronxu s policejním záznamem kvůli jízdě pod vlivem alkoholu. Newyorská policie si myslí, že i čtvrteční incident souvisí právě s řízením pod vlivem drog nebo alkoholu. Podle informací Fox News řidič způsobil nehodu při útěku - údajně prchal po loupeži. Vůz řidiče se zastavil o sloupek.

 

"Jen sledovat, jak lidé utíkají před autem po Times Square, bylo nejděsivějším okamžikem mého života. Co hrozného se to děje s některými lidmi?" okomentoval incident na twitteru Michael. Další svědci na sociální sítě dávají fotografie a videa z místa. Jsou na nich vidět zranění lidé i krev, která pokrývá chodníky.

lud TN.cz