Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 17.2. 2018 20:49
tragická nehoda

Auto vylétlo ze silnice a přerazilo strom. Mladík neměl šanci přežít

Zdroj: Televizní noviny

Náraz do stromu nepřežil na Svitavsku mladý řidič osobního auta. Ve velké rychlosti nezvládl předjíždění a vyletěl ze silnice. Podobná nehoda se stala dopoledne na Orlickoústecku, kde se opilá řidička poranila. Nadýchala přes půl promile alkoholu.

Tragická havárie se stala hodinu po poledni na nově opraveném úseku silnice u Březové nad Svitavou. Řidič Felicie jel směrem na Svitavy, na rovince za zatáčkou zřejmě pořádně sešlápl plynový pedál a začal předjíždět jiné auto.

 

"Mladý řidič nezvládl tento manévr a havaroval vpravo mimo vozovku," popsal mluvčí policie Ondřej Zeman. Auto vylétlo ve velké rychlosti ze silnice, přerazilo strom a převrátilo se na střechu. 

 

"Vyprošťovali jsme zaklíněného řidiče, který již nejevil známky života," uvedl velitel hasičů Tomáš Nárožný.  Kvůli vyprošťování vraku policisté na hlavním tahu z Brna do Svitav řídili dopravu kyvadlově.

 

 

K podobné nehodě vyjížděli o pár hodin dřív do Knapovce na Orlickoústecku. Čtyřiadvacetiletá žena za volantem bílé Felicie také narazila do stromu. A záhy vyšlo najevo, že řídila opilá. Z nehody vyvázla se zlomenou rukou a otřesem mozku.

 

"Její zranění si vyžádala lékařské ošetření. U této řidičky jsme dechovou zkouškou zjistili půl promile alkoholu," dodal Zeman. Ze zdemolovaného vozu ji vyprostili hasiči a záchranka ji odvezla do nemocnice. Okolnosti obou nehod policie dále vyšetřuje.

mom TN.cz
Obchodní sdělení

Poradna čtenářům

Reklama