Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 9.3. 2016 21:23
GALERIE a VIDEO Hromadné neštěstí

Autobus s dětmi na výletě boural u Slaného! 43 zraněných dětí

Zdroj: TV Nova

Vážná nehoda se stala na silnici první třídy číslo 7 u obce Panenský Týnec na Lounsku. Havaroval tam autobus s dětmi. Celkem se zranilo 47 lidí cestujících v autobusu, z toho 43 dětí.

Policisté, hasiči i záchranka ve Středočeském a Ústeckém kraji měli pohotovost. Na silnici číslo 7 mezi Slaným a Louny nedaleko Panenského Týnce havaroval kolem osmé hodiny ráno autobus s dětmi. Podle informací od policie se autobus dostal mimo vozovku a převrátil se na bok. Na místě je silně namrzlá silnice a mlha.


Podle informací reportéra TV NOVA z místa byl autobus plný asi desetiletých školáků z Vejprt, kteří jeli na výlet na Pražský hrad. Celkem jich bylo 41, k tomu tři učitelky a řidič. Později byl počet zraněných dětí upřesněn  mluvčím záchrankyna 43, celkem se tak v autobuse zranilo 47 lidí.


Ředitel školy ve Vejprtech Tomáš Kluc ovšem trvá na tom, že dětí v autobuse cestovalo jednačtyřicet.


On-line reportáž

Nehoda autobusu u Panenského Týnce

13:30

Poškozený autobus už byl z místa nehody odtažen, hasiči jen zametají silnici.

12:58

Havarovaný autobus provozuje společnost Logistic Euro Bus z Jirkova. "Řidič leží v nemocnici ve Slaném. Jsem s ním v kontaktu. Je to zkušený řidič, dlouholetý zaměstnanec mé firmy, nebyly s ním žádné problémy. V úterý měl celý den volno, aby si před cestou odpočinul. Nehodu bych přičítal náledí," řekl jednatel společnosti Pavel Šams. "Řidič má rok do důchodu, celý život jezdil," dodal Šams, který vyrazil na místo ihned poté, co se o nehodě dozvěděl. "Je mi líto těch dětí, jsem v kontaktu se základní školou," dodal.

12:50

Nehoda u Panenského Týnce - 15


"Čtyři hasičské jednotky vyjely k dopravní nehodě pěti osobních aut a autobusu u Panenského Týnce. Při nehodě bylo zraněno 18 lidí. V autobusu při příjezdu hasičů na místo už nikdo nebyl," uvedl krátce po nehodě mluvčí hasičů Lukáš Marvan.Mluvčí záchranky Prokop Voleník ale později upřesnil, že zraněných je celkem 47. "Zraněných je 43 dětí a čtyři dospělí. Jde o lehká i závažná zranění. Osoby transportujeme do nemocnic v Motole, Slaném, Žatci, Rakovníku, Mostě, Litoměřicích a v Kladně," řekl Voleník.


Mapa - nehoda autobusu u Panenského Týnce
Zdroj: tn.cz/ google Maps


Nejvíce pacientů - 24 - přijali v Motole. "K nám dorazilo celkem 20 dětí a čtyři dospělí. Jedno z dětí je na ARO, další dvě na urgentním příjmu, zbylých 17 má jen lehká zranění," uvedla hodinu před polednem mluvčí motolské nemocnice Pavlína Danková.

 

125

GALERIE: Nehoda autobusu s dětmi u Panenského Týnce

Zdroj: TN.cz/Jakub Deml

Nehoda autobusu s dětmi u Panenského Týnce - 3

Hodnocení:

"V autobuse cestovalo přes čtyřicet dětí a čtyři dospělí. Zatím neznáme počet ani charakter zranění. Na místě zasahuje osm našich posádek," řekl TN.cz těsně před devátou hodinou ráno Voleník. Později doplnil, že záchranářských vozů se ke srážce z různých krajů sjelo nakonec celkem čtrnáct.


I záchranáři ovšem zaznamenali "ztráty", na namrzlé silnici totiž havarovaly i dvě sanitky. Na místě tak vládnul chaos a tvořily se dlouhé kolony.


Atego - záchranářský vůz
Zdroj: zzshmp.cz Na místě zasahuje speciální zdravotnický vůz Atego.


K autobusu nemohl kvůli špatnému počasí vzlétnout záchranářský vrtulník. "Protože může být zraněných mnoho, vyjel z Prahy i záchranářský vůz Atego, uzpůsobený i pro větší počet pacientů," doplnil Voleník.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Fotografie z místa havárie vám nedá spát. Zachránil mě anděl! Potvrdil muž

Selfie zlomek sekundy před nehodou. Kdyby viděla, co je za ní, omdlí na místě strachy

vrl TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

9.3. | 10:19 milan matuška
18
a kde byli silničáři jak to že silnice 1 tř. nebyla ještě v osm ráno posypaná ? ...
9.3. | 10:25 kasparekkasparek
-16
OK, tak běžte mazat svačinky dětičkám, určitě zas škola vymyslela nějaký pěkný ...
9.3. | 22:40 Linda Lindag
1
Náhlasit nevhodný komentář
A co nařízení / povinnost mít i v autobusech pásy?!! Vsadila bych se, že tam nebyly! Alespoň polovině dětí by se nic nestalo! Divím se, že do dnes nejsou přinejmenším ve školních autobusech! Za úvahu by určitě stálo, dát je i do vlaků.
9.3. | 20:04 Pavel Nečas
5
Náhlasit nevhodný komentář
Potrestat tvrdě silničáře, dálnice aby nebyla v 8 ráno posypaná to je katastrofa!! A meteorologové to předpovídály,že budou namrzat silnice, tak proč nesolili? Za toto řidič vůbec nemůže, když je namrzlá silnice, tak si auto dělá co chce i např. v 30km rychlosti.
9.3. | 19:13 allanaldik
2
Náhlasit nevhodný komentář
silnicari jsou vzdy z obliga ikdyz nebyli silnice sjizdne a zas to hodime na ridice ty preci za to mohou, dneska za vse co se stane na silnicich muze jen a jen ridic. video z Liberce kdyz auta klouzala sama z kopce, tak za to taky muze ridic nepřizpůsobil jizdu stavu vozovky ikdyz to neslo.
9.3. | 19:12 allanaldik
1
Náhlasit nevhodný komentář
Ted jsem koukal na zabery z jine TV. nevim jak ridic mohl predvidat ze tam bude led ikdyz jak je to v zakobńe musi predvidat vse, si vzpomenu na meteorology ze ty nic nepredpovedi a nic se jim nestane. tech bouracek bylo vice ikyby ridici jeli krokem tak stejne nabouraji a zas za to muze ridic, -
9.3. | 18:44 marketasaf
8
Náhlasit nevhodný komentář
Silničáři byli někde v hajzlu a jako maminka jednoho ze zraněných dětí bych chtěla potkat ty kretény který nejsou schopný to posypat a ohrozily naše děti i jiný řidiče.Jinak máme všechny děti v mezích normy v pořádku.Děkuji záchranářům, hasičům i policii za naše děti a první pomoc co jim poskytly,
9.3. | 13:28 paveljupaul
-9
Náhlasit nevhodný komentář
9.3. | 13:19 total7 maspravdu muzou.zatim duchodci bolsevici jako rokolanek a jiny delnici komunisti. bud taky hapy , jak rikame , nebo je totalne spláchni do hajzlu .
9.3. | 13:19 total7
-12
Náhlasit nevhodný komentář
Hele duchodci budte rádi ,že vám ty papiry ještě nesebrali blbý jste na to dost kokosranku přeji přijemnou zábavu pamatuj bud vklidu ,bud hapy , nebo se spláchni do hajzlu
9.3. | 13:19 Alžběta
17
Náhlasit nevhodný komentář
Je lehké odsuzovat řidiče když tam nikdo z nás nebyl.Navíc se zdá,že silničáři opět zaspali.Doufám,že se z tohovšechny děti dostanou bez následků. Všem držím palce!!!
9.3. | 13:18 kasparekkasparek
-8
Náhlasit nevhodný komentář
spejbl-řidič má rok do důchodu, takže žádnej 20-letej greenhorn jak píšeš, no a kdyby to bylo chytlo, tak to by ten výlet na Hrad vážně za to stál. Vejlety zrušit. Kromě jinýho se další autobus s dětma rozsekal dneska v Německu. Taky výlet.
9.3. | 13:18 d-tn
9
Náhlasit nevhodný komentář
havloidi proč jste zničili LIAZ a TATRU mohli jme vyrábět také vozY jako je záchranářský vůz MERCEDES Atego a nemuseli jme to draze nakupovat od fašistů jako je melm potažmo asfre nebo totall7, NEBO MERKELNICOVÁ.
Obchodní sdělení

Vy rozhodujete, my pomáháme