Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 2. 3. 2016
video a galerie nádhera na kolech

Autosalón v Ženevě: Podívejte se na superauta za desítky milionů

Zdroj: Enex

Nejdůležitější evropská moto show, autosalon v Ženevě, už zítra otevře své brány veřejnosti a potrvá až do 13. března. Letos se koná už 86. ročník a odhaleno bude více než 120 novinek. Podívejte se, čím se nejznámější automobilky pochlubí.

Desetidenní akce bude jako vždy nabitá od začátku do konce. Špičkoví výrobci aut budou představovat své nejnovější vozy a pochlubí se taky modely budoucnosti.

 

Mladoboleslavská Škoda představila už v pondělí svůj koncept nového SUV Kodiaq. Na tento typ vozů se nyní chce zaměřit a podle ředitele firmy Luboše Vlčka připravují i další model. "A jeden vůz v segmentu těch malých," dodal ředitel automobilky při představování Kodiaqa.

 

SUVéčko představí i Maseratti. Model Levante bude o pořádný fous luxusnější než auto se šípem ve znaku.

 

 

Motorističtí fanoušci z celého světa se těší na světové premiéry dalších fenoménů. Bugatti představí nástupce slavného Veyronu - model Chiron. Nadupaný sporťák bude mít osmilitrový agregát s šestnácti válci uspořádanými do W, stejně jako jeho předchůdce.

 

Další legenda slaví sto let od narození zakladatele Ferruccia Lamborghiniho. Nový hypersport Centenario bude vyroben v počtu pouhých 20 kusů. Půlka má být kupé a půlka ve verzi kabrio. Cena se má pohybovat kolem 50 milionů korun.

 

112

GALERIE: Autosalon Ženeva 2016

Zdroj: Profimedia

Autosalon Ženeva 2016 - Audi Q2

Hodnocení:

 

V Ženevě se představí novinky i od značek Bentley, Pagani, Porsche, Alfa Romeo, Mercedes, Audi a další. Přehlídku toho nejlepšího najdete už nyní v našem videu.
 

TN.cz / ych