Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 2.8. 2017 20:54
varování výstraha pro všechny

Babička s vnoučaty se otrávila při večeři. Tisícům lidí hrozí smrt!

Zdroj: TV Nova

V plzeňské fakultní nemocnici v úterý večer skončila žena (55) se svými dvěma vnoučaty. Trojici se udělalo po večeři zle, podle záchranářů se příbuzní otrávili oxidem uhelnatým. Záchranáři varují, že v těchto vedrech hrozí vysoké riziko otravy tisícovkám Čechů.

Rychlým převozem do nemocnice skončila rodinná večeře, při které se otrávila babička s vnoučaty. Ta sobě i dětem přivolala pomoc, nahlásila zvracení a pocit slabosti.

 

Protože příbuzní jedli polévku, záchranáři k případu vyjížděli s podezřením na otravu jídlem - ve hře byly kromě jiného i houby, informuje Krimi Plzeň.

 

Když ale záchranáři vstoupili do domu, ukázalo se, že vše je úplně jinak. Okamžitě se totiž rozezněl signál indikátoru oxidu uhelnatého. "Každá výjezdová skupina je detektorem vybavená. Okamžitě proto bylo nutné prostory odvětrat, na místo jsme zavolali hasiče,“ uvedl mluvčí záchranářů Martin Brejcha.

 

15

GALERIE: Otrava rodiny v Plzni

Zdroj: Krimi Plzeň

Otrava rodiny v Plzni - 1

Hodnocení:

 

Záchranáři celou rodinu okamžitě evakuovali, při cestě z budovy zkolaboval malý chlapeček. Ženu i s dětmi převezli do fakultní nemocnice na Lochotíně.

 

 

Vše nasvědčuje tomu, že na vině byl plynový průtokový ohřívač. Záchranáři nyní před možným nebezpečím varují i ostatní Čechy. Horké počasí totiž nepříznivě ovlivňuje odvod spalin z ohřívače a riziko uvolňování nebezpečného plynu je tak mnohonásobně vyšší.

 

"Přirozený komínový tah je založen na principu stoupání teplého vzduchu komínem. Čím vyšší je přitom rozdíl mezi teplotou komína a teplotou spalin, tím vyšší je komínový tah. Pokud se však do střechy a nadstřešní části komínu celý den opírá tropické sluneční záření, může dojít k tomu, že komín se nahoře ucpe horkým vzduchem a komínový efekt nevznikne. Obyvatelé se v takovém případě mohou velice rychle ocitnout v ohrožení života. K otravě pak může dojít i v řádu minut,“ vysvětlil prezident Společenstva kominíků ČR Jaroslav Schön.

 

"Oxid uhelnatý (CO) se váže na hemoglobin v krvi místo kyslíku a vzniká karboxyhemoglobin. Dochází postupně k bolestem hlavy, slabosti, zvracení, poruchám vědomí, křečím, zástavě dechu a oběhu,“ zakončil Brejcha.


NEPŘEHLÉDNĚTE:

Lékař si myslel, že bolest v krku vyléčí ústní voda. Dívka ho bohužel poslechla a už navždy bude litovat!

NEUVĚŘITELNÉ: Škrábl se do nehtu a za tři dny zemřel! Co se otci dvou dětí stalo?

lud TN.cz