Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 6. 9. 2017
Vydání ke stíhání

Babiš: "Chci se co nejdřív očistit u soudu. Voliči snad nejsou hloupí!"

Andrej Babiš
Zdroj: TN.cz/Jakub Deml
Předseda hnutí ANO Andrej Babiš

Předseda hnutí ANO Andrej Babiš a první místopředseda hnutí Jaroslav Faltýnek se chtějí co nejrychleji u soudu očistit. Uvedli to poté, co je Sněmovna vydala k trestnímu stíhání kvůli padesátimilionové dotaci pro farmu Čapí hnízdo.

"I když zásadně nesouhlasím s tou žádostí, jsme souhlasili s vydáním a samozřejmě uděláme všechno pro to, abychom se očistili," řekl Babiš. Případ farmy Čapí hnízdo označil za pseudokauzu živenou médii. "Já doufám, že voliči nejsou hloupí, že to prokouknou," uvedl.

 

"Já jsem hlasoval pro své vydání ze stejných důvodů jako pan Babiš. Já jsem nic neudělal, věřím, že se očistíme před nezávislým soudem," řekl Faltýnek s tím, že hodlá využít všech dostupných právních prostředků. Chce také vyzývat vyšetřovatele, aby se proces konal co nejdříve, i když je podle něj jasné, že do voleb se to nestihne.

 

Policie požádala o vydání Babiše a Faltýnka k trestnímu stíhání v souvislosti s padesátimilionovou dotací na stavbu farmy Čapí hnízdo. Farma patřila do přelomu let 2007 a 2008 do Babišova Agrofertu. Poté změnila formu vlastnictví, a nebylo tak možné dohledat jejího majitele.

 

 

Díky změně získala padesátimilionovou evropskou dotaci v programu pro malé a střední podniky. Loni Babiš ve Sněmovně řekl, že v té době vlastnily farmu jeho dvě dospělé děti a bratr jeho partnerky, nynější manželky Moniky Babišové.

 

Po několika letech, kdy farma dodržovala dotační podmínku, se vrátila do skupiny Agrofert. Skupinu Babiš letos převedl kvůli novele zákona o střetu zájmů do svěřenského fondu.

epa tn.cz / ČTK

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

6.9. | 20:39 inverter
15
Také doufám, že ne všichni voliči jsou hloupí.
6.9. | 20:41 roko-lanek
-16
Volim ANO a Zemana.
8.9. | 14:08 jiz-nerejeme-drzkou-v-zemi
-1
Náhlasit nevhodný komentář
8.9. | 13:54 novus: Plesnivá smradlavá držko Trósilova, vidím, že dělat ze sebe čůůůůůůůůůůůůůůráka je opravdu tvůj velkej koníček
8.9. | 13:54 novus
0
Náhlasit nevhodný komentář
NO, kamiony, vtom se nevyznas, v zivote si vnem nesedel, takze,,,,a prave v treba v ZXku musis kazdou chvili brzdit za pomalym BMW , a nejen na okruhu..Ikdyz musim priznat,,jake brzdy muj ZX ma sem se az dosud nezajimal..ALe jiste jsou dostatujici..Mam i novej TÜV a rocni zaruku...
8.9. | 13:41 jiz-nerejeme-drzkou-v-zemi
0
Náhlasit nevhodný komentář
8.9. | 13:28 novus: Plesnivá smradlavá držko Trósilova, a jen tak pro info, keramický brzdy jsou dobrý akorát tak na okruh, kde pořád brzdíš, musí být pořád zahřátý. V běžném provozu mají pomalejší nástup, než klasika, nevzdělanej primitivní gerontskej čůůůůůůůůráku
8.9. | 13:35 jiz-nerejeme-drzkou-v-zemi
0
Náhlasit nevhodný komentář
8.9. | 13:28 novus: Plesnivá smradlavá držko Trósilova, no, spíš než BMW ti tam, vjede primitivní obescávač kol, předjíždějící jinýho primitivního obescávače kol rozdílem rychlosti 5 km/h. To je zase moje zkušenost, nevzdělanej primitivní gerontskej čůůůůůůůůráku
8.9. | 13:32 novus
0
Náhlasit nevhodný komentář
ROzdilem 80 km muzes predjizdet jedine auto jedouci 50km. A to klidne muzes predjet i tou rychlosti vyssi o 5 km/h.. JE to bezpecnejsi jak tou 80tkou!
8.9. | 13:32 jiz-nerejeme-drzkou-v-zemi
0
Náhlasit nevhodný komentář
8.9. | 13:22 novus: Plesnivá smradlavá držko Trósilova, vidím, že dělat ze sebe čůůůůůůůůůůůůůůráka je opravdu tvůj velkej koníček
8.9. | 13:28 novus
0
Náhlasit nevhodný komentář
Ja mam tu zkusenost ze predjizdet uz ve 200 km/h je vo drzku..O tebe..Nikdy nevis kdy tesne pred tebou vyjede z kolony nejakej nouma s BMW a pak ti ani keramicke brzdy nemusi stacit..TO se tobe nestane, pri 130/kmh se ani predjizdet neda..Protoze uz asi i v Cesku vetsinou auta tou 130 jezdi..
8.9. | 13:22 novus
0
Náhlasit nevhodný komentář
Drzko, 13.08--nevim..Mne jeste nikdo nepredjel..
8.9. | 13:08 jiz-nerejeme-drzkou-v-zemi
0
Náhlasit nevhodný komentář
8.9. | 12:56 novus: Plesnivá smradlavá držko Trósilova, já chápu, že s matematikou máš problémy, proto jsi nedokázal spočítat ani to předjíždění. Ale co myslíš, že je bezpečnější, když budeš předjíždět někoho rozdílem 5 km/h dva kilometry nebo rozdílem 80 km/h 12 vteřin?
8.9. | 13:04 jiz-nerejeme-drzkou-v-zemi
0
Náhlasit nevhodný komentář
8.9. | 12:56 novus: Plesnivá smradlavá držko Trósilova, ale to přece vůbec není o maximálce, ale o zrychlení, o kobylkách. Oceníš obzvláště při předjíždění, nevzdělanej primitivní gerontskej čůůůůůůůůráku