Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 31.5. 2018 20:17
Schůzka v Lánech

Babiš řekl, kdy ho Zeman znovu jmenuje. Ví, kdy požádá o důvěru

Zdroj: TV Nova

Premiér v demisi Andrej Babiš obědval na lánském zámku s prezidentem Milošem Zemanem. Po setkání prozradil, že prezident se ho znovu chystá jmenovat premiérem 6. června, poté stanoví lhůtu na představení nové vlády.

Prezident už dříve uvedl, že Babiše jmenuje znovu do premiérské funkce ještě před výsledkem referenda ČSSD. To mu potvrdil i na schůzce v Lánech. "Prezident mě bude jmenovat 6. června ve 14 hodin," prozradil Babiš.

 

Zeman tím chce podle svých slov vznik kabinetu, který by se opírat o důvěru poslanců, urychlit. "Poté zřejmě prezident stanoví lhůtu na představení nové vlády, s jejími členy se bude chtít určitě sejít," doplnil premiér v demisi.

 

Poté, co noví kandidáti na ministry absolvují setkání se Zemanem, zažádá vláda Poslaneckou sněmovnu o důvěru. "Čekám, že to bude v týdnu od 10. července," upřesnil Babiš po schůzce na lánském zámku.

 

 

Dřívější jmenování Babiše je podle prezidenta tlakem na ČSSD i na premiéra. Předpokládá ale, že sociální demokracie v referendu vládní účast podpoří. V případě kladného výsledku referenda chce Babiš prezidentovi do konce června předložit návrh nových ministrů.

epa tn.cz / ČTK