Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 14. 6. 2018
nový kabinet

Babiš představí Zemanovi členy nové vlády v neděli v Lánech

Prezident Miloš Zeman jmenoval Andreje Babiše podruhé premiérem
Zdroj: Jiří Ovčáček
Miloš Zeman a Andrej Babiš - ilustrační foto

Andrej Babiš by měl na nedělní návštěve u Miloše Zemana v Lánech představit plánové členy svého nového kabinetu. Babiš tak údajně učiní, pokud dobře dopadne referendum v ČSSD o účasti ve vládě.

Prezident Miloš Zeman přijme v neděli odpoledne premiéra Andreje Babiše (ANO) na zámku v Lánech. Babiš před týdnem avizoval, že pokud dopadne kladně stranické referendum ČSSD o vládní spolupráci s ANO, jehož konečné výsledky sociální demokraté zveřejní v pátek, o víkendu by prezidentovi chtěl představit kompletní seznam navrhovaných ministrů své druhé vlády.

 

 

První Babišův kabinet nezískal důvěru v polovině ledna, od té doby vládne v demisi. Zeman jmenoval Babiše premiérem podruhé minulou středu. Před poslance chce Babiš se žádostí o důvěru předstoupit zhruba za měsíc, hlasování o důvěře by se podle něj mohlo uskutečnit ve středu 11. července.

 

Pokud členové ČSSD v referendu vstup do menšinové vlády s ANO schválí, strana obsadí podle dohody pět ministerstev. Ministerstvo vnitra by měl vést předseda ČSSD Jan Hamáček, ministerstvo práce bývalý náměstek Petr Krčál, zemědělství šéf Potravinářské komory Miroslav Toman a kultury olomoucký primátor Antonín Staněk. K nominaci europoslance Miroslava Pocheho na ministra zahraničí má výhrady Zeman.

 

 

Mezi ministry v resortech, které zůstanou ANO, bude jistě chybět ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO). Spekuluje se i o budoucnosti ministryně obrany Karly Šlechtové (za ANO) či ministra průmyslu Tomáše Hünera (za ANO).

hru / čtk TN.cz
Reklama