Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 16.1. 2019 17:27
V koši neskončila

Babišova kytice opět terčem útoku. Je u ní nelichotivý vzkaz

Kytice od Andreje Babiše
Zdroj: Twitter, Petr Kukal

Ještě to není tak dávno, co dvojice aktivistů vyhodila květiny politiků do odpadkového koše. Incident se stal při výročí 17. listopadu v Praze na Národní třídě. Ve středu došlo k podobné události u pamětní desky Jana Palacha. Někdo totiž na kytici od Andreje Babiše nalepil pro premiéra nelichotivý vzkaz.

K pamětní desce Jana Palacha na budově Filozofické fakulty Univerzity Karlovy dnes přibývají květiny. Mezi pugéty se objevil i ten od premiéra Andreje Babiše. Brzy k němu ale kdosi přilepil papír s vytištěným vzkazem.

 

"Pokládat květiny k uctění památky, když člověk svými činy tuto památku soustavně pošlapává, je výsměchem," stojí na vzkazu přilepeném ke květinám samolepící páskou.

 

Anketa

Souhlasíte s nalepením vzkazu na kytici od Andreje Babiše?

Hlasovalo 2591 lidí.

 

"Na pomníku Jana Palacha by neměla být kytice od bezskrupulózního normalizačního komunisty spolupracujícího s StB. Na pomníku člověka, který se obětoval, aby zachránil duši a morálku zlomeného národa, by neměla být kytice podnikatele, který jen a jen pro svůj zisk tento národ znovu morálně láme,“ píše dále neznámý člověk.

 

Celá zpráva vytištěná na bílém papíře pak končí slovy: "Jan Palach chtěl konec cenzury a propagandy. Andrej Babiš si koupil média, aby mu sloužila, a ta, která si koupit nemůže, soustavně pošpiňuje a zastrašuje. Kytice od Andreje Babiše na tomto místě je výsměchem a neměla by tu být. Pokud zda však být musí, ať tu alespoň leží s tímto vzkazem."

 

 

Kytici nechal Andrej Babiš k pamětní desce poslat, protože se nachází na zahraniční cestě. Vzpomínkové akce připomínající Jana Palacha dnes probíhají na mnoha místech. Účastní se jich nejen významní představitelé státu, ale také tisíce lidí z řad veřejnosti.

 

Když si však v minulém roce připomínalo Česko listopadové události roku 1989, provázela je napjatá atmosféra. Kytice, které u památníku na Národní třídě o půlnoci položil premiér Andrej Babiš a šéf SPD Tomio Okamura, hodili aktivisté do odpadkového koše.

 

 

Policisté květiny z koše vytáhli a odvezli na služebnu. Po ukončení vyšetřování případ předali úřadu Prahy 1. Ten jim za jejich čin vyměřil pokutu šest tisíc korun. Tedy dva tisíce za každou květinu.

 

pan TN.cz
Reklama