Publikováno 5. 10. 2017
průzkum důvěry

Babišovi důvěřuje nejmíň lidí za čtyři roky! Favoritem je Stropnický

Andrej Babiš a Martin Stropnický
Zdroj: TN.cz, Profimedia.cz
Lidé nejvíc věří Martinu Stropnickému, důvěra v Babiše klesá

Největší důvěře ze všech politiků se mezi lidmi těší ministr obrany Martin Stropnický, věří mu 43 % lidí. Na druhém místě skončil předseda hnutí SPD Tomio Okamura (39 %), třetí příčka patří lídrovi hnutí ANO Andreji Babišovi (37 %). Vyplývá to z šetření Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM).

Martin Stropnický byl ze všech politiků jediný, u kterého důvěra převažovala nad nedůvěrou. Všem ostatním politikům lidé spíš nedůvěřují než důvěřují. Od posledního průzkumu si u lidí nejvíc pohoršili Lubomír Zaorálek (- 7 %) a Andrej Babiš s Pavlem Bělobrádkem (- 6 %).

 

Dlouhodobě nejmenší důvěru má mezi lidmi předseda TOP 09 Miroslav Kalousek, poslední čtyři roky mu nedůvěřuje v průměru kolem 80 % lidí. Nedůvěra v Andreje Babiše je naopak za poslední čtyři roky největší.

 

Důvěra stranickým představitelům

 

Pokud jde o pozitivní posuny, v porovnání s posledním šetřením mírně vzrostla důvěra či poklesla nedůvěra k Martinu Stropnickému, Tomiu Okamurovi, Vojtěchu Filipovi a Jiřímu Dolejšovi.

 

Nedůvěra stranickým představitelům

 

 

Pokles důvěry k politikům podle CVVM souvisí s květnovou vládní krizí a některými nedávnými kauzami, které obecně snížily spokojenost s politickou situací. Mohla k tomu přispět také již probíhající volební kampaň a snaha některých politiků zviditelnit se.
 

mom TN.cz