Publikováno 5. 10. 2017
průzkum důvěry

Babišovi důvěřuje nejmíň lidí za čtyři roky! Favoritem je Stropnický

Andrej Babiš a Martin Stropnický
Zdroj: TN.cz, Profimedia.cz
Lidé nejvíc věří Martinu Stropnickému, důvěra v Babiše klesá

Největší důvěře ze všech politiků se mezi lidmi těší ministr obrany Martin Stropnický, věří mu 43 % lidí. Na druhém místě skončil předseda hnutí SPD Tomio Okamura (39 %), třetí příčka patří lídrovi hnutí ANO Andreji Babišovi (37 %). Vyplývá to z šetření Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM).

Martin Stropnický byl ze všech politiků jediný, u kterého důvěra převažovala nad nedůvěrou. Všem ostatním politikům lidé spíš nedůvěřují než důvěřují. Od posledního průzkumu si u lidí nejvíc pohoršili Lubomír Zaorálek (- 7 %) a Andrej Babiš s Pavlem Bělobrádkem (- 6 %).

 

Dlouhodobě nejmenší důvěru má mezi lidmi předseda TOP 09 Miroslav Kalousek, poslední čtyři roky mu nedůvěřuje v průměru kolem 80 % lidí. Nedůvěra v Andreje Babiše je naopak za poslední čtyři roky největší.

 

Důvěra stranickým představitelům

 

Pokud jde o pozitivní posuny, v porovnání s posledním šetřením mírně vzrostla důvěra či poklesla nedůvěra k Martinu Stropnickému, Tomiu Okamurovi, Vojtěchu Filipovi a Jiřímu Dolejšovi.

 

Nedůvěra stranickým představitelům

 

 

Pokles důvěry k politikům podle CVVM souvisí s květnovou vládní krizí a některými nedávnými kauzami, které obecně snížily spokojenost s politickou situací. Mohla k tomu přispět také již probíhající volební kampaň a snaha některých politiků zviditelnit se.
 

mom TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

5.10. | 16:50 Marie Vohrnová
17
Favoritem není Stropnický, ani náhodou. Favoritem je Okamura, protože, bohužel, ...
5.10. | 20:26 inverter
-7
Někde jsem četl, že snad ten Okamura, že je to také slovák?
6.10. | 00:24 truthwillprevail
7
Náhlasit nevhodný komentář
Stropnický je americký ocas.
6.10. | 00:23 truthwillprevail
6
Náhlasit nevhodný komentář
Stropnický? Já ho považuji za konspiračního teoretika. Obviňovat někoho bez menších důkazů, vymýšlet si situace není zrovna ideální.
5.10. | 20:37 Josef Beran
13
Náhlasit nevhodný komentář
K tomuto.Stropnicky je druhorady herec,druhorady politik,leze amikum tam,kam ani slunce nesviti.Ma modrou knizku a jak nevojak muze byt ministr obrany?A jeho zena Zilkova,vitacka migrantu,majitelka neziskovky na zacleneni te verbeze do spolecnosti.Kolipak nas to asi stoji.
5.10. | 20:29 Josef Beran
4
Náhlasit nevhodný komentář
Omyl.Psal jsem k tematu,ze ve Vidni je hon na burky.
5.10. | 20:26 Josef Beran
6
Náhlasit nevhodný komentář
Sledujte,jak nas media opijeji rohlikem.Migrantky v burce odhalene jsou nejspis modelky.Takze sem tahnou evidentne modelky.Ovsem co ja videl v reichu na vlastni oci jsou prd..ni ksichty ba primo obludy.Co to zase zkousi.Priprava na to,co se bude dit po volbach,az budou opet u koryt?
5.10. | 20:26 inverter
-7
Náhlasit nevhodný komentář
Někde jsem četl, že snad ten Okamura, že je to také slovák?
5.10. | 20:12 overal
14
Náhlasit nevhodný komentář
Nechápu, že má nejvíce popularity nejneschopnější ministr, který dokáže jen vyhazovat peníze z našich daní z okna, aby se zalíbil agresorům z NATO!
5.10. | 19:56 lucielucina
7
Náhlasit nevhodný komentář
Fantozzi, EU je totalitní spolek. Referendum o rychlé vystoupení z EU bude existenční nutností. Později by to EU mohla zakázat. Volte jedine SPD Okamuru. www.predvolebnipruzkum.cz
5.10. | 19:30 jansuk
11
Náhlasit nevhodný komentář
Říkejte si, co chcete: U mě je to ministr obrany s modrou knížkou, který spekuluje o znovuzavedení povinné vojny. Tak jakápak důvěra!
5.10. | 18:38 rexrothak
14
Náhlasit nevhodný komentář
Jestliže se Stropnický chce ušetřit zklamání,neměl by tomu průzkumu věřit.