Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 30.1. 2016 18:44
Bydlení v malém

Barevný úl skrývá elegantní byt! Místo šetří pomocí těchto triků

Barevný přívěs skrývá elegantní interiér - 1
Zdroj: toyboxtinyhome.com

Myslíte si, že se na 13 metrech čtverečních nedá žít? Tvůrci pojízdného domku "Toybox" ukazují, jak moc jsou takové představy mylné. Pomocí několika praktických triků, které šetří místo, vytvořili v malém přívěsu funkční byteček. A je zároveň šetrný k životnímu prostředí!

Pokud trpíte klaustrofobií, nebude tenhle domek zrovna ideálním bydlení. Jinak si ho ale určitě zamiluje každý, kdo spatří jeho interiér. Z venku vypadá "Toybox" přesně tak, jak jeho název napovídá, krabice na hračky. Dalším lidem zase připomíná velký barevný úl.

 

Domek, který vytvořili Frank Henderson a Paul Schultz z malého přívěsu, se prozatím nachází v americkém Lake Forest. Je postaven převážně z cedrového dřeva a sklolaminátu. Je nízkonákladový, šetří životní prostředí. Největší překvapení ale skrývá uvnitř.

 

Na 13 metrech čtverečních najdete všechno, co potřebujete. Interiér je funkční a zároveň elegantní. Jedna polovina funguje jako obývák. Nejdůležitější jsou tady posouvatelné kostky, které chytře šetří místo a slouží i jako úložný prostor. Můžete je složit a vytvořit z nich pohovku a postel, nebo je naopak použít jako židle a stolky.

 

116

GALERIE: Barevný přívěs skrývá elegantní interiér

Zdroj: toyboxtinyhome.com

Barevný přívěs skrývá elegantní interiér - 1

Hodnocení:

 

Druhá strana ukrývá útulnou kuchyňku. V cedrové stěně jsou schované skříňky se zásuvnými dvířky, které slouží jako spíž a úložný prostor. Kuchyňská linka je plně vybavená, nad ní najdete další poličku s přihrádky na suroviny. Je tady i malý jídelní stolek, který může fungovat i jako pracovní stůl.

 

 

Nad kuchyní je útulné patro na spaní, na které vylezete po žebříku. Vejde se tam i manželská postel a ve stěně se skrývá i centrální vypínač na světla v celém domku. Když tedy někde necháte rozsvíceno, nemusíte kvůli tomu lézt domů.

 

Za cedrovou stěnou se schovává koupelna i se sprchovým koutem, umyvadlem a toaletou. Ohřev vody má na starost 20litrový bojler, který se nachází za závěsem. Za ním najdete i malý šatník.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Tento dům skrývá nečekané překvapení, které je vidět pouze zezadu! Co to je?
 

epa TN.cz