Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 18. 2. 2018
opuštěné miminko

Barunka přišla po narození o mámu i tátu. Našli ji jen v dečce

Plačící miminko
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto

Sotva se narodila, rodiče na ni zanevřeli. Novorozenou holčičku někdo odložil dnes krátce před desátou hodinou dopoledne do babyboxu v budově radnice Prahy 2. Dostala jméno Barborka.

Miminko našli pracovníci radnice zabalené pouze ve žluté přikrývce. "Bylo zabalené do deky tak, že z kamerového snímku nebylo ihned zjevné, zda se skutečně jedná o miminko. Systém však samozřejmě okamžitě zalarmoval příslušné osoby včetně starostky Prahy 2 Jany Černochové," uvedla mluvčí radnice Ilona Chalupská.

 

Do několika minut byli na místě také záchranáři, kteří potvrdili, že v babyboxu leží drobná novorozená holčička. Po ošetření pupeční šňůry děvčátko v růžové čepičce odvezli do nemocnice U Apolináře. Miminko u sebe nemělo žádné doklady a není možné ho ani jinak identifikovat.

 

 

Dítě v babyboxu
Zdroj: Radnice Praha 2 Barunku našli zabalenou ve žluté dečce

 

Holčička dostala jméno Barborka, a to po vedoucí hospodářské správy radnice Barboře Pletkové, která k babyboxu dojela současně se záchranáři. Jedná se už o šesté miminko, které do babyboxu na radnici Prahy 2 někdo odložil. Zachránil už život Janičce, Boriskovi, Honzíkovi, Andrejce a Marušce.

 

 

"Když jsme v roce 2010 nechali instalovat babybox, tehdy jako první radnice v Praze, byli jsme kritizováni, že usnadňujeme matkám odložení dítěte. Inspirací nám ovšem bylo nalezení novorozeněte v křoví na Karlově náměstí. Bohužel, některé ženy neumějí narození miminka vyřešit jinak – a v tom případě je přece babybox tím nejlepším řešením," uvedla dnes Jana Černochová, která zřízení babyboxu na radnici prosadila.

mom TN.cz
Obchodní sdělení

Poradna čtenářům

Reklama