Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 22.12. 2016 20:34
ceny ve vašem kraji

Benzín i nafta zdražují! Kde natankujete nejlevněji? PŘEHLED

Zdroj: TV Nova

Benzín a nafta stále zdražují. Jsou nejdražší od loňského podzimu. Zatímco nafta se blíží k hranici třiceti korun za litr, průměrná cena benzínu už ji pokořila. Nejdražší ceny jsou stále v Praze a zdražování v dohledné době nejspíš neustane. Kde se dá v současnosti nejlevněji natankovat ve vašem kraji, se můžete podívat v našem přehledu.

Průměrná cena benzínu stoupla za poslední týden o dvaadvacet haléřů na 30 korun a 36 haléřů za litr a nafta zdražila o jedenatřicet haléřů na více než dvacet devět padesát za litr.

 

Hlavní město je pak jediným místem v republice, kde se průměrná cena za litr benzínu dostala přes 31 korun. Nejdražší je tam i nafta, tu řidiči natankují za zhruba třicet korun padesát. Jedny z nejlevnějších pohonných hmot jsou pak třeba v Libereckém kraji, kde motoristé zaplatí v průměru méně než třicet korun za litr.

 

 

Kde se dá nejlevněji natankovat v jednotlivých krajích? Podívejte se v následujícím přehledu:

Ceny nafty v jednotlivých krajích - Vánoce 2016
Zdroj: ceskybenzin.cz

Ceny benzínu v jednotlivých krajích - Vánoce 2016
Zdroj: ceskybenzin.cz

Ceny jsou zjišťovány na čerpacích stanicích v týdnu od 19. prosince do dneška.

 

Nafta ani benzín ale hned tak nezlevní. Představitelé Organizace zemí vyvážejících ropu OPEC se na konci letošního listopadu domluvii na omezení těžby ropy, vůbec prvním od roku 2008 a v reakci na to stoupla cena ropy o téměř deset procent. Odborníci proto předpokládají, že pohonné hmoty v České republice ještě zdraží až o několik korun.

 

TN.cz / ych