Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 31.12. 2014 18:49
chemoterapie

Bez vlasů, ale statečně! Jiří Bartoška bojuje s rakovinou

Jiří Bartoška
Zdroj: Martin Mithofer
Zádušní mše za Jiřinu Jiráskovou

Snímky herce Jiřího Bartošky (67) přinesla Sedmička a deník Aha! Bartoška podstupuje chemoterapii a bojuje s rakovinou.

V říjnu roku 2014 našli lékaři Jiřímu Bartoškovi nádor v oblasti mezihrudí. O zdravotním stavu herce tehdy informovala po dohodě s pacientem mluvčí Fakultní nemocnice v Motole Pavlína Danková.
 

Bartoška nyní pomocí chemoterapie bojuje se zhoubným nádorem. Každý týden dostává na onkologii kapačky a následně se se podrobuje kontrolním odběrům krve, uvedl deník Aha!
 

"Na přípravách 50. ročníku Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech, jehož je pan Bartoška prezidentem, dlouhodobě pracuje festivalový tým," uvedla k Bartoškově nemoci mluvčí festivalu Uljana Donátová. Podle ní konání jubilejního ročníku plánovaného na 3. až 11. července 2015 není v této chvíli ohroženo.
 

Sedmašedesátiletý herec podle dřívějších informací médií podstoupil v říjnu zákrok v nemocnici v Motole a začal rušit představení v divadle. Herec, jehož charakterizuje zastřený hlas, brýle "na půl žerdi" a nezbytná cigareta, získal Českého lva za roli houslisty ve filmu Všichni moji blízcí. Zahrál si také ve filmech Je třeba zabít Sekala, Příběhy obyčejného šílenství či seriálu Sanitka, věnuje se i komentování cestopisných filmů či produkci.
 

Jiří Bartoška
Zdroj: reprofoto Aha!

 

ČTĚTE TAKÉ:

Gratulujeme! Hvězda Ulice Dana Syslová porazila rakovinu. Opět se ukázala ve společnosti

Testy potvrdily zdrcující zprávu: Libuše Šafránková má rakovinu!

tn.cz

Diskuze

31.12. | 14:47 milina09
11
Náhlasit nevhodný komentář
Spousta lidí Vám pane Bartoška drží pěsti,patřím mezi ně i já.Hodně sil,štěstí,trpělivostí a v Novém roce opět pevné zdraví Vám přeji.
31.12. | 14:16 lenka nováková
17
Náhlasit nevhodný komentář
Bojujte s touto nemocí a věřte, že to stojí za to!!! Moje sestra prošla tento rok snad konečně mohu říc úspěšně léčbou, měla štěstí v neštěstí, že si nádor našla brzy a měla dva v jednom...Jeden rostl jako kometa a druhý jej laicky brzdil... tzv.invazivní duktální karcinom mléčné žlázy....Byl to ...
31.12. | 13:59 Adam Bertoldi
8
Náhlasit nevhodný komentář
pane bartoška držte se bojujte jste můj moc oblíbený hecer
31.12. | 12:33 pan tecka
6
Náhlasit nevhodný komentář
Přeji brzké uzdravení ale rapidně herců a moderátorů ubývá to je ze světel ve studiu to urychluje.