Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 31.12. 2014 18:49
chemoterapie

Bez vlasů, ale statečně! Jiří Bartoška bojuje s rakovinou

Jiří Bartoška
Zdroj: Martin Mithofer
Zádušní mše za Jiřinu Jiráskovou

Snímky herce Jiřího Bartošky (67) přinesla Sedmička a deník Aha! Bartoška podstupuje chemoterapii a bojuje s rakovinou.

V říjnu roku 2014 našli lékaři Jiřímu Bartoškovi nádor v oblasti mezihrudí. O zdravotním stavu herce tehdy informovala po dohodě s pacientem mluvčí Fakultní nemocnice v Motole Pavlína Danková.
 

Bartoška nyní pomocí chemoterapie bojuje se zhoubným nádorem. Každý týden dostává na onkologii kapačky a následně se se podrobuje kontrolním odběrům krve, uvedl deník Aha!
 

"Na přípravách 50. ročníku Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech, jehož je pan Bartoška prezidentem, dlouhodobě pracuje festivalový tým," uvedla k Bartoškově nemoci mluvčí festivalu Uljana Donátová. Podle ní konání jubilejního ročníku plánovaného na 3. až 11. července 2015 není v této chvíli ohroženo.
 

Sedmašedesátiletý herec podle dřívějších informací médií podstoupil v říjnu zákrok v nemocnici v Motole a začal rušit představení v divadle. Herec, jehož charakterizuje zastřený hlas, brýle "na půl žerdi" a nezbytná cigareta, získal Českého lva za roli houslisty ve filmu Všichni moji blízcí. Zahrál si také ve filmech Je třeba zabít Sekala, Příběhy obyčejného šílenství či seriálu Sanitka, věnuje se i komentování cestopisných filmů či produkci.
 

Jiří Bartoška
Zdroj: reprofoto Aha!

 

ČTĚTE TAKÉ:

Gratulujeme! Hvězda Ulice Dana Syslová porazila rakovinu. Opět se ukázala ve společnosti

Testy potvrdily zdrcující zprávu: Libuše Šafránková má rakovinu!

tn.cz