Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 18.10. 2016 19:03
český sportovní unikát

Běžci RunTour přispějí milionem na charitu

Runtour Praha 2015
Zdroj: TN.cz

Tisíce Čechů každoročně přispívá na charitativní účely, stejně jako stovky velkých firem,

ale aby se dary šplhaly do statisícových částek, a to ještě od běžeckého seriálu pro širokou veřejnost, to v Česku ani ve světě obvyklé není. Sérii RunTour, jejíž hlavním mediálním partnerem je TV Nova, se podruhé za sebou podařilo vybrat rovný milion korun pro zrakově postižené děti z Nadace Leontinka.

Jak toho dosáhla? Celkem jednoduše, 50 Kč přispívají pořadatelé za každého přihlášeného běžce a 50 Kč si přisadí za každého také Nadace generálního partnera seriálu České pojišťovny. Za pět let existence RunTour přispěli organizátoři s běžci a Českou pojišťovnou již přes 4 miliony korun. První dva roky prostředky putovaly na konto Dětského kardiocentra ve FN Motol, od roku 2014 změnily adresáty a končí na kontě Nadace Leontinka.

 

"Dosažení této částky ještě před posledním závodem letošní série je pro nás krásným překvapením. Děkujeme všem účastníkům RunTour za jejich přispění. Moc nás těší, že chápou smysl naší práce, která spočívá v pomoci zrakově postiženým dětem,“ děkuje Barbara Hucková, výkonná ředitelka Nadace Leontinka.

 

Jak bylo již zmíněno, částka nemusí být ještě zdaleka finální, RunTour čeká závěrečný závod 19. listopadu v Pardubicích, kde má přibližně 400 volných míst. Za každé obsazené přibyde k aktuální částce 100 Kč. I proto zní motto seriálu výstižně. "RunTour, má smysl běžet.“

 

Na webu seriálu www.run-tour.cz se dočtete konkrétní příběhy rodin, kterým je přispíváno, a také se tam budete moci přihlásit do závěrečného závodu v Pardubicích, kde se poběží po dostihovém závodišti. Běžci si budou moci tradičně vybrat mezi závody Nova Run 5 na 5 km nebo hlavním během na 10 km, na své si přijdou i dětští účastníci.

TN.cz