Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 15.5. 2017 20:35
spis je u soudu

Bezdomovce zmlátili a pak upálili! Obviněným školákům hrozí 10 let

Zdroj: TV Nova

Dva nezletilí chlapci podle obžaloby velmi surovým způsobem zmlátili bezdomovce. I když ještě žil, tělo zapálili a pak v klidu odešli domů. Stalo se to loni v září v Ústí nad Labem, státní zástupce teď spis poslal k soudu. Vyšetřování takové brutality otřáslo i zkušenými kriminalisty.

Bezdomovec (45) byl podle kamarádů velmi přátelský a i když toho sám moc neměl, se sháněním jídla prý pomáhal i ostatním. Dva nezletilí kluci s čerstvou občankou ho podle vyšetřovatelů napadli v noci v chatce.

 

"On byl dvoumetrový chlap, já si myslim, že kdyby byl na nohou, tak by se umlátit nenechal," je přesvědčený kamarád umláceného bezdomovce Jirka.

 

Podle kriminalistů se napadený muž nemohl bránit, ve chvíli, kdy ho dva chlapci začali mlátit, totiž spal. Útok byl tak brutální, že muže nebylo možné podle obličeje identifikovat.

 

 

"Osobně mám za to, že se v jejich případě jednalo o zábavu a o krácení svého volného času," řekl už dříve státní zástupce Jan Veselý. Po vraždě si pak šli chlapci podle vyšetřovatelů v klidu lehnout domů do postele - jako by se nic nestalo. "Svou účast na tomto bagatelizovali a spíše svalovali vinu jeden na druhého. Pokud jde o ostatní skutky, odmítli vypovídat," sdělil Veselý.

 

Podle kriminalistů už loni v červnu napadli ženu přespávající v garáži dřevěnými násadami a vážně ji poranili na hlavě. Na dalšího bezdomovce pak hodili 10kilový kus betonu. "Co se týče lítosti, tak při vazebních zasedáních mladiství uvedli, že je jejich jednání mrzí, co se týče upřímnosti, tak mám jisté pochybnosti," dodal Veselý.

 

Kvůli nízkému věku oběma chlapcům hrozí nanejvýš 10 let vězení, pokud by byli dospělí, mohli by jít sedět až na doživotí.

Martin Kočárek/ lud TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

15.5. | 21:02 rexrothak
15
To bude stejný jako u těch plameňáků,akorát tihle už dorostli.
16.5. | 00:34 Milos Trasimi
-3
A co se týče onoho hrdinství.Na tom nezáleží jakou mas národnost.Jde o to kým ...
16.5. | 14:15 Vojta Také
0
Náhlasit nevhodný komentář
Tenhle lidský odpad nemá ma světě co dělat. A Trasimi by je měl následovat, pokud nepřestane v diskuzích zvracet.
16.5. | 11:36 zacotomame
1
Náhlasit nevhodný komentář
A nepleť si pokrytectví s názorem. Jsou to dvě zcela rozdílné věci.
16.5. | 11:35 zacotomame
2
Náhlasit nevhodný komentář
Skeptikus, to bude tím, že na žebříčku hodnot je u nás na vyšší příčce bezdomovec nad cigánským lupičem a mafiánem s vazbami na policejní hnilobu.
16.5. | 11:00 skeptikus
-2
Náhlasit nevhodný komentář
..copak copak vy pokrytci? Vraha Kakínka oslavujete za to, že ze světa sprovodil cigána a podnikatele a tady kňučíte po exemplárním trestu za ubití zbytečnýho houmlesa? Iddioti..
16.5. | 08:07 zacotomame
2
Náhlasit nevhodný komentář
Trasimi, přeji ti z celého srdce brzký návrat do lůna tvého otce. A než se tam začneš soukat, řekni mu, ať si dá klystýr slanou vodou, nebo budeš ve sračkách i po smrti.
16.5. | 08:04 zacotomame
2
Náhlasit nevhodný komentář
16.5. | 00:50 Milos Trasimi udělej si prosímtě jasno v reprodukci lidí. Je podobná jako ta tvoje, opičí. Těžko se vracet někam, odkud jsem nevyšel. Tebe pravděpodobně vysral fotr, když se jednou vrátíš do jeho lůna. A ta cesta zpět, to bude prdell, viď, že se těšíš? :o)))))
16.5. | 08:00 zacotomame
1
Náhlasit nevhodný komentář
16.5. Milos Trasimi, já jsem si na svou perspektivu, na rozdíl od tebe už dávno vydělal, takže nepotřebuju, aby na mně čekala. Už jsme dávno spolu a budem si to ještě dlouhá léta užívat plnými doušky. Tebe pravděpodobně nikdy nepotkám. Já a moje perspektiva nevymetáme vyloučené lokality, zdechlino.
16.5. | 07:56 zacotomame
1
Náhlasit nevhodný komentář
16.5. | 00:39 Milos Trasimi, i tady máš pravdu. Jistě by mi to vysvětlili. Všichni naráz možná. Pokud by šli po jednom, dopadlo by to zcela jinak. Líbí se mi, jak tady zcela bez skurpulí ilustruješ cigánskou zbabělost....
16.5. | 07:52 zacotomame
1
Náhlasit nevhodný komentář
16.5. | 00:43 Milos Trasimi, ano, máš pravdu. Bylo to v Brně, bylo mi 8let a šel jsem tenkrát do školy. A jak správně píšeš, rozbili mi hubu. Bylo jich osm ve věku od dvanácti do sedmnácti. Důvodem nebyly však kecy, ale to, že jsem jim nechtěl dát 3Kčs, které jsem dostal na sváču. Stejně mě okradli.
16.5. | 07:47 zacotomame
1
Náhlasit nevhodný komentář
16.5. | 00:35 Milos Trasimi ano, správně píšeš, známých případů. Svinstva spáchaná cigoši se totiž až na některé neututlatelné případy nemedializují, bo by to bol rasizmus.