Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 30. 4. 2017
nehoda v Praze

Bezdomovec se čtyřmi promile se místo do hajan domotal pod auto

Muž se rozhodl k posledním několika krokům ve chvíli, kdy přijíždělo auto
Zdroj: TN.cz
Muž se rozhodl k posledním několika krokům ve chvíli, kdy přijíždělo auto

Na šrot opilý muž bez domova se v sobotu večer v pražském Karlíně tak dlouho snažil domotat do svého příbytku, až spadl na projíždějící automobil, který ho srazil. Skončil v nemocnici, policistům nadýchal skoro 4,2 promile.

Nehoda se stala před půl desátou na Rohanském nábřeží na čtyřproudé silnici rozdělené travnatým pásem.

Reklama

 

“Zahlédl jsem někoho, jak se motá po trávníku, najednou se rozběhl a měl jsem ho na autě,“ popsal osudnou vteřinu řidič, který strhnul řízení vpravo a několik málo metrů od místa střetu zastavil.

 

Chodci ležícími na silnici okamžitě poskytl první pomoc a zavolal na tísňovou linku. “Zvedl se, byl úplně v klidu, jen říkal, že ho bolí noha a hlava,“ dodal šofér.

 

Pár metrů a opilý bezdomovec by byl v bezpečí svého příbytku
Zdroj: TN.cz Pár metrů a opilý bezdomovec by byl v bezpečí svého příbytku

 

Zraněného převezli záchranáři do nemocnice, jeho stav není podle prvních informací vážný. Byl schopen i dýchnout policistům do testeru, který ukázal úctyhodných 4,19 promile alkoholu. Řidič byl naopak zcela střízlivý. Auto pro úplnost incident odneslo prasklým přením sklem a pochroumanou kapotou.

 

 

Bezdomovec se snažil dostat do kutlochu hned za silnicí. Úspěšně se domotal do středového travnatého pásu a zřejmě sebral zbytek sil, aby na své poměry bleskově překonal vozovku.

 

TN.cz
Reklama