Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 30. 1. 2018
Atentát v Manchesteru

Bezdomovec tvrdil, že pomáhal po útoku. Oběti okrádal, jde za mříže!

Bezdomovec Chris Parker
Zdroj: Greater Manchester Police
Parker okradl nejméně dvě oběti útoku v Manchesteru

Bezdomovce Chrise Parkera měli nejdříve všichni za hrdinu. Po atentátu na koncertu Ariany Grande v Manchesteru údajně spěchal obětem na pomoc a snažil se je zachránit. Jenže se ukázalo, že jim zároveň kradl mobily a peněženky. Soud ho poslal do vězení.

Třiatřicetiletý Chris Parker po loňském útoku v Manchesteru do médií vyprávěl, jak se snažil zachránit co nejvíce lidí. Bezdomovec, který měl úkryt nedaleko koncertní haly, kde se atentátník odpálil, popisoval dojemné příběhy - včetně toho, kdy mu údajně zemřela v náručí mladá žena.

 

Jenže se ukázalo, že Chris, kterého měl celý svět za hrdinu a lidé mu ve sbírce na lepší život vybrali přes 50 tisíc liber (téměř 1,5 milionu korun), je jen obyčejný zloděj. Policisté to zjistili při sledování záběrů z bezpečnostních kamer.

 

Na videu Chris procházel mezi těly zemřelých i umírajících obětí a prohlíží jejich tašky. Nejméně dva lidi okradl o mobilní telefon a peněženku. Policie chtěla Parkera stíhat na svobodě, na první soudní stání se ale nedostavil, a tak ho vzala do vazby, píše portál Sky News.

 

 

Před soudem bezdomovec tvrdil, že nejdříve nabízel pomoc, poté ale opravdu spáchal činy, ze kterých byl obžalován. Za podvod a dva případy krádeže ho soud poslal na čtyři roky a tři měsíce do vězení.

 

22. května 2017 zaútočil v manchesterské Areně, kde zrovna skončil koncert americké zpěvačky Ariany Grande, sebevražedný atentátník. Salman Abedi se odpálil ve foyer koncertní haly, zabil 23 lidí a přes stovku zranil. Mezi oběťmi byly především děti a jejich rodiče.

 

Podívejte se na reportáž TV Nova o útoku:

epa TN.cz
Reklama