Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 10.3. 2016 21:55
Ujel pryč

Bezohledný řidič na přechodu přejel psa. Hledá ho policie!

Zdroj: TV Nova

Policisté v České Lípě pátrají po bezcitném řidiči, který na přechodu pro chodce vážně zranil psa, a málem přejel i jeho majitele. Případ je o to více zarážející, že dotyčný na okamžik zastavil, aby zjistil, co způsobil. Vzápětí ovšem z místa ujel.

Stalo se to ráno v Dubické ulici v České Lípě. Pan Buša šel vyvenčit čtyřletou fenku jezevčíka. Chtěl přejít přes silnici na přechodu pro chodce. Když před ním zastavili tři řidiči a umožnili mu, aby mohl bezpečně na druhou stranu, vyřítilo se z protisměru auto.


"Jel jako prase a srazil mi ji. No padesátkou asi určitě nejel. Musel mě vidět. Jak mi ji srazil, tak ji náraz vyhodil až za přechod, vyvléklo ji to z obojku. Začala kňourat a brečet," popisuje střet majitel fenky Michal Bouša.


Řidič tmavé felicie s registrační značkou začínající na CLI ještě zastavil opodál, aby se podíval, co způsobil. Nakonec ale nastartoval a ujel. Pes musel okamžitě k veterináři, kde se podrobil složité operaci. Má několik vážných zlomenin."Pokud se nám podaří řidiče vypátrat, bude se ze svého chování zodpovídat ve správním řízení z porušení hned čtyř ustanovení zákona o silničním provozu, z nichž nejzávažnější je ujetí od místa nehody," vypočítává policejní mluvčí Ivana Baláková.


Řidiči hrozí vysoká pokuta a 7 trestných bodů. Čtyřletá Majda se bude z těžkých zranění léčit minimálně čtyři týdny. Jestli zůstane bez následků ale zatím nikdo nedokáže odhadnout.


Pokud chcete majiteli zraněné fenky pomoct, ozvěte se mu na mail brouk-83@seznam.cz.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Muž si vzal zlého psa z útulku! Tímto snímkem dojal celý internet

DOJEMNÉ: Tenhle pejsek cítil za zdmi bytu nebezpečí. Díky tomu zachránil život svému majiteli!

pez, Ivan Berka TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

10.3. | 12:25 adnachiel
33
Zatracenej dobytek!!!!! To už si nemůže být nikdo jistej ani na přechodu? ...
10.3. | 20:37 overal
-8
Řidič si psa pravděpodobně vůbec nevšiml a kdy uslyšel náraz tak zkontroloval, ...
29.3. | 13:44 Janča Bušová
0
Náhlasit nevhodný komentář
Majdinka už chodí sice jen po třech ale je to statečná holka.Na pravou zadní ještě nemůže došlápnout tam to má ještě zlomené.Bude se to hojit díl než jsme si myslely.Všem moc děkujeme za podporu.
11.3. | 19:14 Eva
3
Náhlasit nevhodný komentář
overal - to je teda názor inteligenta!!! prostě to byl dobytek - když v jednom směru zastavili a on ne....
11.3. | 18:09 jaryn1111
5
Náhlasit nevhodný komentář
Pejsku, brzo se uzdrav - všichni ti držíme palce.
11.3. | 14:02 alisabea
4
Náhlasit nevhodný komentář
No snad pejskovi pomůžou, náš měl kdysi přeraženou páteř po střetu s autem, ale ten po operaci mohl zase chodit a je s námi už 12 let, bez většího omezení. Přeji fenečce co nejméně bolestivé uzdravení, je krásná.
10.3. | 20:37 overal
-8
Náhlasit nevhodný komentář
Řidič si psa pravděpodobně vůbec nevšiml a kdy uslyšel náraz tak zkontroloval, zda nezranil chodce, když zjistil, že chodce nezranil pokračoval v jízdě! Pes na přechodu žádnou přednost nemá! I přejetí chodce na přechodu vyžaduje chodcovu totální ignoraci bezpečnosti!!!
10.3. | 20:31 overal
-3
Náhlasit nevhodný komentář
Zase překrucování faktů ve jménu vytváření senzací! Chodci neustále požadují, novináři nesmyslně publikovanou "absolutní přednost chodců" a rádi zapomínají na povinnost chodce se před vstupem do vozovky rozhlédnout a zákaz vkročit před bezprostředně přijíždějící vozidlo!!
10.3. | 19:00 stupurak10
-2
Náhlasit nevhodný komentář
Nova mele hovn@.Chudák pes.Hov@do řidič
10.3. | 14:38 fantozzi602
13
Náhlasit nevhodný komentář
zmrdd
10.3. | 14:25 Markéta Michalisková
-3
Náhlasit nevhodný komentář
Co s doktorem veprkem? Pes po žádné operaci není,nevim proč čekají,jestli to sroste apod.,jen trpí v bolestech ,je sice možné že to operovat nejde,ale nemuseli v TV říkat že se pes něčemu podrobil když to tak není .
10.3. | 13:40 suffa
24
Náhlasit nevhodný komentář
Být to můj pes, tak se ten ha.jzl může jen modlit, aby ho našla policie dřív než já!!