Aktualizováno 15.6. 2017 09:06
krize ve straně

Birke končí jako volební manažer ČSSD. Nástupce vyberou dnes

Jan Birke
Zdroj: Profimedia
Jan Birke končí jako volební manažer ČSSD

Místopředseda ČSSD Jan Birke se rozhodl skončit ve funkci volebního manažera strany, o jeho nástupci se rozhodne během dneška. Řekl, že je logické dát novým lídrům strany možnost vybrat si tým. Nikam neutíkám, uvedl.

Na středečním jednání politického grémia ČSSD se definitivně rozhodlo, že premiér Bohuslav Sobotka stranu k podzimní volnám nepovede. Vzdal se funkce předsedy ČSSD a na jeho místo nastoupí Milan Chovanec. Volební lídrem se stane Lubomír Zaorálek. Sobotka až do voleb zůstane premiérem.

 

Sobotka své odstoupení vysvětlil klesajícími preferencemi strany, ale také neklidem uvnitř ČSSD a ztrátou důvěry spolustraníků v budoucnost.

 

 

Na rozhodnutí o odstoupení z funkce velmi rychle zareagoval největší rival Bohuslava Sobotky Andrej Babiš. "To, co se stalo, mě nijak nepřekvapuje. ČSSD je zoufalá a pan Sobotka zbaběle utíká z boje. Škoda, mohli jsme se střetnout v předvolební kampani a občané by rozhodli, kdo měl pravdu," zveřejnil na sociální síti.

mom tn.cz / ČTK

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

15.6. | 09:11 Petr Kelenda
9
To je úplně jedno koho vyberou.ČSSD je strana,která s největší pravděpodobností ...
15.6. | 09:23 jiz-nerejeme-drzkou-v-zemi
4
Kdepak udělali soudruzi z liháče chybu?
15.6. | 11:00 reypal
8
Náhlasit nevhodný komentář
Co to je Birke?
15.6. | 10:47 haha33
7
Náhlasit nevhodný komentář
nojo to je změna jako hrom :-))) Zaorálek nebo Chovanec, to už tam mohli toho Sobotku rovnou nechat... má někdo z vás rád jednoho nebo druhého? Vždyť jsou to Sobotkovi korunní princové :-))) bože ta strana je totálně rozumově mimo, nebo že je pokousala klíšťata?
15.6. | 10:31 Benito Juarez
7
Náhlasit nevhodný komentář
V podstatě Sobotka prohrál boj se Zemanem....Pro mne jako voliče je to jen kosmetická změna.
15.6. | 09:23 jiz-nerejeme-drzkou-v-zemi
4
Náhlasit nevhodný komentář
Kdepak udělali soudruzi z liháče chybu?
15.6. | 09:11 Petr Kelenda
9
Náhlasit nevhodný komentář
To je úplně jedno koho vyberou.ČSSD je strana,která s největší pravděpodobností zanikne.Strana,která leze do (_!_) Bruselu tady není žádaná!