Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 9. 8. 2017
Lehká práce pro policii

Bizarní požár bytu: V troubě se pálilo kuře, na stole vařily drogy!

Zdroj: TV Nova

Policisté v Ostravě kuriózním způsobem odhalili varnu pervitinu. Přivolali je sousedé, které vyděsil dým valící se z okna vedlejšího bytu. Jeho obyvatel pekl v troubě kuře a usnul. Policisté pak v kuchyni objevili pomůcky k výrobě pervitinu.

Kouř valící se z okna vyděsil sousedy natolik, že zavolali policisty a hasiče. Po otevření jednoho z ostravských bytů ve čtvrtém patře panelového domu uviděli, že z trouby v kuchyni vychází kouř. Ihned vzbudili majitele. Ten vypověděl, že si pekl kuře a usnul.

 

Jenže v kuchyni místo koření na maso našli policisté menší varnu pervitinu. Na kuchyňském stole byly chemikálie a pomocné látky. Muž se pak po zadržení k vaření drog přiznal, prý se je měl pokusit vařit opakovaně.

 

Po shromáždění důkazů zahájili policisté trestní stíhání 30letého muže pro přečin nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Údajnému vařiči hrozí až pětiletý pobyt za mřížemi.

 

 

Podobný případ řešili policisté na Ostravsku před třemi lety. Do jednoho z bytů prosakovala voda z bytu nad ním. Nakonec se zjistilo že majitel tohoto bytu pěstoval konopí a kvůli rozbitému zavlažování vytopil sousedy pod sebou.

Lucie Cochlarová/epa TN.cz