Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 19.2. 2016 17:08
Hrozí i ledovka

Bláznivé počasí: Do neděle se oteplí skoro o 20 stupňů!

První apríl je sice ještě hodně daleko, ale zdá se, že počasí s vtípky nechce čekat až do dubna. O následujícím víkendu nás tak čeká ledovka, stejně jako nečekané teplo.

Dnes ráno bylo na některých místech republiky mínus pět stupňů, a chodci se tak museli halit do zimních bund, šál a čepic. O víkendu se ovšem naopak pořádně oteplí a odvážlivci možná vymění kabáty za kraťasy.


Přechodem mezi oběma extrémy bude noc z pátku na sobotu. Před tou varují i meteorologové z ČHMÚ, kteří vydali výstrahu kvůli ledovce.
 


Varování platí od páteční osmé hodiny večer do sobotní desáté hodiny dopoledne pro celý Jihomoravský, Zlínský, Olomoucký a Moravskoslezský kraj. Ledovkou ovšem budou zasažny i části dalších krajů.


Na Vysočině varování platí pro okresy Třebíč a Žďár nad Sázavou, v Pardubickém kraji pro okresy Svitavy a Ústí nad Orlicí. Doporučení meteorologů je jednoduché - pokud na rizikových místech vyjdete ven nebo jedete autem, buďte opatrní.V sobotu bude oblačno až polojasno, ojediněle sněhové přeháňky. "Odpoledne a večer
od západu přibývání oblačnosti s deštěm, zpočátku v polohách nad 600 metrů na severovýchodě i v nižších polohách srážky sněhové. Nejnižší noční teploty +1 až -3 °C. Nejvyšší denní teploty 3 až 7 °C," předpovídají experti z ČHMÚ.


Předzvěstí jara bude ovšem až neděle. V noci a ráno sice bude na mnoha místech republiky pršet, ale ani tak už teploty nespadnou pod nulu. Přes den pak rtuť teploměru vyskočí až na 13 stupňů, na sluníčku se tak nedělní teploty mohou blížit i k dvacítce.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

DĚSIVÁ PŘEDPOVĚĎ: Do Česka míří krvavý déšť! Máme se bát?

GALERIE: Další potvrzení, že se mění charakter počasí. Obyvatele Evropy překvapila polární záře!

pez TN.cz