Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 14.5. 2017 16:28
Bojovaly s ním 3 jednotky

Blesk zapálil v Praze dům. Oheň způsobil škodu za půl milionu

Zdroj: AKTU.cz

Drsný šok potkal dnes odpoledne obyvatele rodinného domu v Praze. Nejprve do něj uhodil blesk a pak vzplál požár. S ohněm bojovaly tři jednotky pražských hasičů.

Velká rána a silný světelný výboj - tak nějak to dnes asi hodinu a půl po poledni vypadalo ve vilkové čtvrti v Praze-Horních Počernicích. Do rodinného domu v ulici Spojenců udeřil blesk. Nejenže rána blesku poškodila domu střechu, ale také ji zapálila.

 

Hořet začalo i v jedné místnosti dvoupatrového domu. Na místo vyrazily tři jednotky hasičů. Při hašení použili i dýchací přístroje a s ohněm bojovali ze žebříku.

 

"Po lokalizaci požáru, která byla ohlášena asi 30 minut od vzniku požáru, hasiči na rozebírání ohořelých částí střechy nasadili další žebřík. Po uhašení skrytých ohnisek požáru předali požářiště majiteli domu, který byl poučen o dohlídce," uvedl mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

 

13

GALERIE: Požár domu od blesku

Zdroj: AKTU.cz

Požár domu od blesku - 1

Hodnocení:

 

Hasiči se na místo vrátí ještě v nedělních večerních hodinách, kdy podle mluvčího Kavky ještě jednou zkontrolují požářiště.

 

 

"Vyšetřovatelé na místě odhadli, že vznikla škoda 500.000 korun, značně poškozen byl celý krov domu. Jednotky však uchránili majetek v řádech několika milionů," dodal Kavka a potvrdil, že příčinou vzniku požáru byl skutečně zásah blesku.

tn.cz / ČTK / gar