Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 17.3. 2018 21:08
blesková akce

Zbraně a výhružky: Maskování lupiči vybrali obchod za 3 minuty!

Zdroj: TV Nova

Dva ozbrojení a maskovaní lupiči vběhli ve čtvrtek večer do prodejny v Křemži, na prodavače namířili zbraň a donutili ho odejít od kasy, kterou následně vybrali. Při úprku si ještě nabrali cigarety a zmizeli neznámo kam. Celá akce zabrala jen tři minuty. Policie hledá svědky celého incidentu.

Na čtvrteční večer jen tak nezapomene prodavač z malé prodejny v Křemži v ulici Školní. Během klasické směny se ve 20:22 rozletěly dveře a dovnitř vstoupili dva muži v kuklách a maskách. V rukou měli zbraně, které rovnou namířili na prodavače.

 

"Pod pohrůžkou použití střelné zbraně přinutitli prodavače, aby odešel od kasy za prodejním pultem. Jeden z nich ke kase okamžitě přistoupil a vzal z ní papírové bankovky různé nominální hodnoty, které uložil do cestovní tašky," popsala průběh loupeže policejní mluvčí Lenka Krausová.

 

Pak se dali oba na útěk, cestou ještě stihli vzít několik desítek krabiček s cigaretami. Po opuštění obchodu pak utekli směrem k náměstí v Křemži. Celá loupež zabrala jen tři minuty.

 

Na celou akci byli dobře připraveni. Byli důkladně maskovaní, na rukou měli nasazeny latexové rukavice modré barvy, aby nezanechali otisky. "Oba muži měli přes kukly natažené masky, které slouží pravděpodobně jako ochranné pomůcky při paintabllu nebo airsoftu," popisuje Krausová.

 

Prodavač uvedl, že oba muži měřili přibližně 175 centimetrů, jeden z nich byl štíhlý, druhý byl spíše silnější postavy. Jeden z nich měl na sobě modrou mikinu na zip bílé barvy s kapucí a sportovní kalhoty s bílým pruhem na boku. Na hlavě měl černou kuklu a přes ní ještě černou masku.

 

 

Silnější z dvojice měl na sobě černou sportovní bundu a černé kalhoty. Na hlavě měl také kuklu a přes obličej měl modrou masku s třemi bílými hvězdami na čele.

 

Policie po lupičích intenzivně pátrá, proto se obrací na veřejnost s prosbou o pomoc. "Máte-li informace k pohybu těchto mužů, či samotnému přepadení, volejte je, prosím, na linku 158," požádala Krausová.
 

klma TN.cz
Reklama